Twenty Eleven - en to ro translation catalogue (122 entries)

en: This is somewhat embarrassing, isn&rsquo;t it?
ro: Nu e bine, nu-i așa?

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching, or one of the links below, can help.
ro: Nu s-a putut găsi conținutul căutat. Probabil o căutare sau una dintre legăturile de mai jos pot ajuta.

en: Most Used Categories
ro: Cele mai folosite categorii

en: Try looking in the monthly archives. %1$s
ro: Încearcă să cauți în arhivele lunare. %1$s

en: Daily Archives: %s
ro: Arhiva zilei de %s

en: Monthly Archives: %s
ro: Arhiva lunii %s

en: Yearly Archives: %s
ro: Arhiva anului %s

en: Blog Archives
ro: Arhiva blogului

en: Nothing Found
ro: Nimic nu a fost găsit

en: Apologies, but no results were found for the requested archive. Perhaps searching will help find a related post.
ro: Nu s-a găsit nimic legat de arhiva cerută. O căutare ar putea ajuta la găsirea unui articol relevant.

en: Author Archives: %s
ro: Articole publicate de: %s

en: About %s
ro: Despre %s

en: Category Archives: %s
ro: Arhiva categoriei: %s

en: This post is password protected. Enter the password to view any comments.
ro: Acest articol este protejat de o parolă. Completați parola pentru a putea citi comentariile.

en: One thought on &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s thoughts on &ldquo;%2$s&rdquo;
ro[0]: O părere la &ldquo;%2$s&rdquo;
ro[1]: %1$s păreri la &ldquo;%2$s&rdquo;
ro[2]: %1$s de păreri la &ldquo;%2$s&rdquo;

en: Comment navigation
ro: Navigare comentarii

en: &larr; Older Comments
ro: &larr; comentarii mai vechi

en: Newer Comments &rarr;
ro: Comentarii mai noi &rarr;

en: Comments are closed.
ro: Comentariile sunt închise.

en: Permalink to %s
ro: Legătură permanentă la %s

en: Aside
ro: Scurtă

en: Reply
ro: Răspunde

en: Continue reading <span class="meta-nav">&rarr;</span>
ro: Continuarea <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Pages:
ro: Pagini:

en: Leave a reply
ro: Lasă un răspuns

en: <b>1</b> Reply
ro: <b>1</b> Răspuns

en: <b>%</b> Replies
ro: <b>%</b> Răspunsuri

en: Edit
ro: Editează

en: This entry was posted in %1$s and tagged %2$s. Bookmark the <a href="%3$s" title="Permalink to %4$s" rel="bookmark">permalink</a>.
ro: Acest articol a fost publicat în %1$s și etichetat cu %2$s. Salvează <a href="%3$s" title="Permalink la %4$s" rel="bookmark">legătura permanentă</a>.

en: This entry was posted in %1$s. Bookmark the <a href="%3$s" title="Permalink to %4$s" rel="bookmark">permalink</a>.
ro: Acest articol a fost publicat în %1$s. Salvează <a href="%3$s" title="Permalink la %4$s" rel="bookmark">legătura permanentă</a>.

en: Gallery
ro: Galerie

en: This gallery contains <a %1$s>%2$s photo</a>. | This gallery contains <a %1$s>%2$s photos</a>.
ro[0]: Această galerie conține <a %1$s>%2$s poză</a>.
ro[1]: Această galerie conține <a %1$s>%2$s poze</a>.
ro[2]: Această galerie conține <a %1$s>%2$s de poze</a>.

en: <span class="%1$s">Posted in</span> %2$s
ro: <span class="%1$s">Publicat în</span> %2$s

en: <span class="%1$s">Tagged</span> %2$s
ro: <span class="%1$s">Etichete</span> %2$s

en: Image
ro: Imagine

en: View all posts by %s
ro: Vezi toate articolele scrise de %s

en: Link
ro: Legătură

en: Quote
ro: Citat

en: This entry was posted in %1$s and tagged %2$s by <a href="%6$s">%5$s</a>. Bookmark the <a href="%3$s" title="Permalink to %4$s" rel="bookmark">permalink</a>.
ro: Articol din categoria %1$s, etichetat %2$s, scris de <a href="%6$s">%5$s</a>. Salvează <a href="%3$s" title="Legătură permanentă spre %4$s" rel="bookmark">legătura</a>.

en: This entry was posted in %1$s by <a href="%6$s">%5$s</a>. Bookmark the <a href="%3$s" title="Permalink to %4$s" rel="bookmark">permalink</a>.
ro: Articol din categoria %1$s, scris de <a href="%6$s">%5$s</a>. Salvează <a href="%3$s" title="Legătură permanentă spre %4$s" rel="bookmark">legătura</a>.

en: This entry was posted by <a href="%6$s">%5$s</a>. Bookmark the <a href="%3$s" title="Permalink to %4$s" rel="bookmark">permalink</a>.
ro: Articol scris de <a href="%6$s">%5$s</a>. Salvează <a href="%3$s" title="Legătură permanentă spre %4$s" rel="bookmark">legătura</a>.

en: View all posts by %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>
ro: Toate articolele  lui %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Status
ro: Actualizare

en: Featured
ro: Evidențiat

en: Semantic Personal Publishing Platform
ro: Platformă semantică pentru publicări personale

en: Proudly powered by %s
ro: Propulsat de %s

en: Primary Menu
ro: Meniu principal

en: Wheel
ro: Roată

en: Shore
ro: Țărm

en: Trolley
ro: Tramvai

en: Pine Cone
ro: Con de pin

en: Chessboard
ro: Tabșă de șah

en: Lanterns
ro: Lanterne

en: Willow
ro: Salcie plângătoare

en: Hanoi Plant
ro: Bonsai

en: Main Sidebar
ro: Bară laterală principală

en: Showcase Sidebar
ro: Bara laterală prezentare

en: The sidebar for the optional Showcase Template
ro: Bara laterală a șablonului de prezentare

en: Footer Area One
ro: Subsol unu

en: An optional widget area for your site footer
ro: O locație opțională în subsolul sitului

en: Footer Area Two
ro: Subsol doi

en: Footer Area Three
ro: Subsol trei

en: Post navigation
ro: Navigare articole

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Older posts
ro: <span class="meta-nav">&larr;</span> Articole mai vechi

en: Newer posts <span class="meta-nav">&rarr;</span>
ro: Articole mai noi <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: %1$s on %2$s <span class="says">said:</span>
ro: %1$s pe %2$s <span class="says">a spus:</span>

en: %1$s at %2$s
ro: %1$s la %2$s

en: Your comment is awaiting moderation.
ro: Comentariul așteaptă să fie moderat.

en: Reply <span>&darr;</span>
ro: Răspunde <span>&darr;</span>

en: Page %s
ro: Pagina %s

en: Main menu
ro: Meniul principal

en: Skip to primary content
ro: Sari la conținutul principal

en: Skip to secondary content
ro: Sari la conținutul secundar

en: Image navigation
ro: Navigare imagine

en: &larr; Previous
ro: &larr; precedenta

en: Next &rarr;
ro: următoarea &rarr;

en: <span class="meta-prep meta-prep-entry-date">Published </span> <span class="entry-date"><abbr class="published" title="%1$s">%2$s</abbr></span> at <a href="%3$s" title="Link to full-size image">%4$s &times; %5$s</a> in <a href="%6$s" title="Return to %7$s" rel="gallery">%8$s</a>
ro: <span class="meta-prep meta-prep-entry-date">Publicat </span> <span class="entry-date"><abbr class="published" title="%1$s">%2$s</abbr></span> la <a href="%3$s" title="Link to full-size image">%4$s &times; %5$s</a> în <a href="%6$s" title="Înapoi la %7$s" rel="gallery">%8$s</a>

en: Color Scheme
ro: Schemă cromatică

en: Link Color
ro: Culoare legături

en: Default Layout
ro: Dispunere implicită

en: Theme Options
ro: Opțiuni temă

en: Some themes provide customization options that are grouped together on a Theme Options screen. If you change themes, options may change or disappear, as they are theme-specific. Your current theme, Twenty Eleven, provides the following Theme Options:
ro: Unele teme oferă opțiuni de personalizare grupate într-o pagină de opțiuni. Dacă schimbi temele, opțiunile se vor schimba sau vor dispărea, fiind dependente de temă. Tema curentă, Twenty Eleven, oferă următoarele opțiuni:

en: <strong>Color Scheme</strong>: You can choose a color palette of "Light" (light background with dark text) or "Dark" (dark background with light text) for your site.
ro: <strong>Schemă cromatică</strong>: Poți alege o schemă de culori "Deschisă" (fundal deschis cu text de culoare închisă) sau una "Închisă" (fundal închis și text de culoare deschisă)

en: <strong>Link Color</strong>: You can choose the color used for text links on your site. You can enter the HTML color or hex code, or you can choose visually by clicking the "Select a Color" button to pick from a color wheel.
ro: <strong>Culoare legături</strong>: Poți alege culoarea legăturilor din situl tău. Poți întroduce valoarea HTML în format hexazecimal sau poți alege în mod vizual apăsând butonul "Selectează culoare" pentru a alege din paleta de culori.

en: <strong>Default Layout</strong>: You can choose if you want your site&#8217;s default layout to have a sidebar on the left, the right, or not at all.
ro: <strong>Dispunere implicită</strong>: Poți alege dacă dispunerea implicită a situl tău să fie cu o bară laterală în stânga, în dreapta sau pe o singură coloană, fără vreo bară laterală.

en: Remember to click "Save Changes" to save any changes you have made to the theme options.
ro: Nu uita să apeși butonul Salvează pentru a salva modificările făcute.

en: For more information:
ro: Documentație:

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Appearance_Theme_Options_Screen" target="_blank">Documentation on Theme Options</a>
ro: <a href="http://codex.wordpress.org/Appearance_Theme_Options_Screen" target="_blank">Informații despre opțiunile temelor</a> (în engleză)

en: <a href="http://wordpress.org/support/" target="_blank">Support Forums</a>
ro: <a href="http://ro.forums.wordpress.org/" target="_blank">Forumuri de asistență</a> (în română)

en: Overview
ro: Prezentare generală

en: Light
ro: Deschisă

en: Dark
ro: Închisă

en: Content on left
ro: Conținut pe stânga

en: Content on right
ro: Conținut pe dreapta

en: One-column, no sidebar
ro: O singură coloană

en: Select a Color
ro: Selectează culoare

en: Default color: %s
ro: Culoare implicită: %s

en: %s Theme Options
ro: Opțiunile temei %s

en: Layout
ro: Dispunere

en: Use this widget to list your recent Aside, Status, Quote, and Link posts
ro: Folosește acest widget pentru a afișa articole de format Scurt, Actualizare, Citat sau Legătură.

en: Twenty Eleven Ephemera
ro: Efemer Twenty Eleven

en: Ephemera
ro: Efemer

en: 0 <span class="reply">comments &rarr;</span>
ro: 0 <span class="reply">comentarii &rarr;</span>

en: 1 <span class="reply">comment &rarr;</span>
ro: 1 <span class="reply">comentariu &rarr;</span>

en: % <span class="reply">comments &rarr;</span>
ro: % <span class="reply">comentarii &rarr;</span>

en: Link to %s
ro: Legătură spre %s

en: Title:
ro: Titlu:

en: Number of posts to show:
ro: Număr de articole afișate:

en: Search Results for: %s
ro: Rezultatele căutării pentru: %s

en: Sorry, but nothing matched your search criteria. Please try again with some different keywords.
ro: Din păcate, nu s-a găsit nimic după criteriile căutate. Reîncearcă cu alte cuvinte cheie la căutare.

en: Search
ro: Caută

en: Featured Post
ro: Articol special

en: Featuring: %s
ro: Recomandat: %s

en: Recent Posts
ro: Articole recente

en: Archives
ro: Arhive

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Previous
ro: <span class="meta-nav">&larr;</span> precedentul

en: Next <span class="meta-nav">&rarr;</span>
ro: Următorul <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Tag Archives: %s
ro: Arhiva etichetelor: %s

en: The 2011 theme for WordPress is sophisticated, lightweight, and adaptable. Make it yours with a custom menu, header image, and background -- then go further with available theme options for light or dark color scheme, custom link colors, and three layout choices. Twenty Eleven comes equipped with a Showcase page template that transforms your front page into a showcase to show off your best content, widget support galore (sidebar, three footer areas, and a Showcase page widget area), and a custom "Ephemera" widget to display your Aside, Link, Quote, or Status posts. Included are styles for print and for the admin editor, support for featured images (as custom header images on posts and pages and as large images on featured "sticky" posts), and special styles for six different post formats.
ro: Tema WordPress din 2011 este sofisticată, rapidă și adaptabilă. Poate fi particularizată cu personalizări ale meniurilor, ale imaginii din antet sau a fundalului -- se poate merge mai departe, explorând opțiunile pentru schema cromatică, culoarea legăturilor și trei variante de dispunere. Twenty Eleven vine și cu un șablon de pagină de prezentare, unde pot fi puse în evidență cele mai bune articole pe prima pagină, o multitudine de locații pentru widgeturi (bara laterală, trei zone inferioare și o zonă în pagina de prezentare), plus un widget "efemer" pentru noile formate de articol: scurte, legături, citate și actualizări. Sunt incluse fișiere de stil pentru imprimare și pentru editor, imagini reprezentative (drept imagi de antet pentru articole și pagini, ori drept imagini mari pentru articolele "Lipicioase") și stiluri diferite de afișare pentru șase formate de articole.

en: the WordPress team
ro: echipa WordPress

en: Showcase Template
ro: Șablon prezentare

en: Sidebar Template
ro: Șablon bară laterală
