Plugins - Jetpack Protect - Stable (latest release) - en to ro translation catalogue (548 entries)

en: Use memory-based checkout instead of fixed item count.
ro: Folosește verificarea bazată pe memorie în loc de numărul fix de elemente.

en: Encode the items before sending.
ro: Codifică elementele înainte de trimitere.

en: Force unlock the queue before checkout.
ro: Forțează deblocarea cozii de așteptare înainte de verificare.

en: Pop items from the queue instead of checking out.
ro: Scoate elementele din coadă de așteptare în loc să le verifice.

en: Number of items to checkout from the queue.
ro: Număr de elemente din coada de așteptare de verificat.

en: Mark as external collaborator
ro: Marchează ca un colaborator extern

en: Invalid nonce response from WordPress.com.
ro: Răspuns cu nunic nevalid de la WordPress.com.

en: Enhanced functionality with Jetpack and WooCommerce.
ro: A îmbunătățit funcționalitatea cu Jetpack și WooCommerce.

en: Failed to update interstitials state.
ro: Actualizarea stării interstițiale a eșuat.

en: Interstitial state for the product. True means that the user has seen the interstitial for the product.
ro: Stare interstițială pentru produs. „True”  înseamnă că utilizatorul a văzut interstițialul pentru produs.

en: Key-value pairs of product slugs and their interstitial states.
ro: Perechi de valori cheie pentru descriptorii produselor și stările lor interstițiale.

en: Powerful and flexible video hosting.
ro: Găzduire puternică și flexibilă pentru videouri.

en: Clear, concise, and actionable analysis of your site performance.
ro: Analiză clară, concisă și acționabilă pentru performanța pe site-ul tău.

en: Auto‑share your posts to social networks and track engagement in one place.
ro: Partajezi automat articolele pe rețelele sociale și urmărești implicarea dintr-un singur loc.

en: Instantly deliver the most relevant results to your visitors.
ro: Livrezi instantaneu vizitatorilor tăi cele mai relevante rezultate.

en: Around‑the‑clock web application firewall, and automated malware scanning.
ro: Firewall non-stop pentru aplicații web și scanare automată malware.

en: Turn your ideas into ready‑to‑publish content at lightspeed.
ro: Îți transformi într-o clipă ideile în conținut gata pregătit pentru publicare.

en: All of the tools you need to grow your business.
ro: Toate uneltele de care ai nevoie pentru a-ți dezvolta afacerea.

en: Improves your site speed and performance.
ro: Îmbunătățești viteza și performanța pe site.

en: Real-time backups save every change, and one-click restores get you back online quickly.
ro: Copiile de siguranță în timp real îți salvează toate modificările, iar restaurările cu un singur clic te ajută să revii online rapid.

en: Automatically clear spam from comments and forms.
ro: Șterge automat spamul din comentarii și formulare.

en: An error occurred enabling account protection.
ro: A apărut o eroare la activarea protecției contului.

en: An error occurred disabling account protection.
ro: A apărut o eroare la dezactivarea protecției contului.

en: Account protection
ro: Protecție cont

en: Your WordPress.com email is also used by another user account. This won’t affect functionality but may cause confusion about which user account is connected.
ro: Adresa ta de email WordPress.com este folosită și de un alt cont de utilizator. Acest lucru nu va afecta funcționalitatea, dar poate să cauzeze confuzie cu privire la contul de utilizator care este conectat.

en: <strong>Error:</strong> The password was used recently.
ro: <strong>Eroare:</strong> parola a fost folosită recent.

en: <strong>Error:</strong> The password matches new user data.
ro: <strong>Eroare:</strong> parola se potrivește cu datele utilizatorului nou.

en: <strong>Error:</strong> The password was found in a public leak.
ro: <strong>Eroare:</strong> parola a fost găsită într-o divulgare publică.

en: <strong>Error:</strong> The password must be between 6 and 150 characters.
ro: <strong>Eroare:</strong> parola trebuie să aibă între 6 și 150 de caractere.

en: <strong>Error:</strong> Passwords may not contain the character "\".
ro: <strong>Eroare:</strong> parolele nu trebuie să conțină caracterul „\”.

en: <strong>Error:</strong> The password cannot be a space or all spaces.
ro: <strong>Eroare:</strong> parola nu poate fi un spațiu sau să aibă numai spații.

en: Reusing old passwords may increase security risks. A fresh password improves protection.
ro: Reutilizarea parolelor vechi poate să crească riscurile pentru securitate. O parolă nouă îmbunătățește protecția.

en: Not used recently
ro: Nefolosită recent

en: Using a password similar to your username or email makes it easier to guess.
ro: Utilizarea unei parole similare cu numele tău de utilizator sau cu adresa ta de email facilitează ghicirea ei.

en: Doesn't match existing user data
ro: Nu se potrivește cu datele existente pentru utilizator

en: If found in a public breach, this password may already be known to attackers.
ro: Dacă este găsită într-o breșă deja publică, această parolă ar putea fi cunoscută de atacatori.

en: Not a leaked password
ro: Nu este o parolă divulgată

en: Between 6 and 150 characters
ro: Între 6 și 150 de caractere

en: Doesn't contain a backslash (\) character
ro: Nu conține caracterul bară oblică inversă (\)

en: Passwords should meet WordPress core security requirements to enhance account protection.
ro: Parolele trebuie să îndeplinească cerințele de securitate de bază ale WordPress ca să îmbunătățească protecția conturilor.

en: Strong password
ro: Parolă puternică

en: Invalid nonce.
ro: Nunicul nu este valid.

en: No password provided.
ro: Nu ai furnizat nicio parolă.

en: Authentication code verification failed. Please try again.
ro: Verificarea codului de autentificare a eșuat. Te rog să încerci din nou.

en: Authentication code verified successfully.
ro: Am verificat cu succes codul de autentificare.

en: Resend email
ro: Retrimite emailul

en: Didn't get the code?
ro: Nu ai primit codul?

en: reset your password
ro: resetează-ți parola

note: translators: %s: Jetpack support link
en: If you did not receive your authentication code, please try again later or %s now.
ro: Dacă nu ai primit codul de autentificare, te rog să reîncerci mai târziu sau %s acum.

en: Verify
ro: Verifică

en: Enter verification code
ro: Introdu codul de verificare

note: translators: %s: Masked email address
en: We've sent a code to %s. Please check your inbox and enter the code below to verify it's really you.
ro: Am trimis un cod la %s. Te rog să verifici emailurile primite și să introduci mai jos codul ca să verificăm că ești chiar tu.

en: We've noticed that your current password may have been compromised in a public leak. To keep your account safe, we've added an extra layer of security.
ro: Am observat că parola ta actuală ar putea fi compromisă printr-o scurgere de informații publică. Pentru a-ți păstra contul în siguranță, am adăugat un nivel suplimentar de securitate.

en: risks of using weak passwords
ro: riscuri pentru folosirea parolelor slabe

note: translators: %s: Risks of using weak passwords link
en: Learn more about the %s and how to protect your account.
ro: Învață mai multe despre %s și cum să îți protejezi contul.

en: Proceed without updating
ro: Continuă fără actualizare

en: Create a new password
ro: Creează o parolă nouă

en: Please keep in mind that your current password was found in a public leak, which means your account might be at risk. It is highly recommended that you update your password.
ro: Te rog să reții că parola ta actuală a fost găsită într-o scurgere de informații publică, deci contul tău ar putea fi în pericol. Recomandăm cu insistență să-ți actualizezi parola.

en: You're all set! You can now access your account.
ro: Gata! Acum poți să-ți accesezi contul.

en: Verify your identity
ro: Confirmă-ți identitatea

en: Take action to stay secure
ro: Acționează pentru a fii în siguranță

en: Jetpack - Secure Your Account
ro: Jetpack - securizează-ți contul

en: Verify nonce verification failed. Please try again.
ro: Verificarea nunicului de confirmare a eșuat. Te rog să încerci din nou.

en: Resend nonce verification failed. Please try again.
ro: Retrimiterea nunicului de confirmare a eșuat. Te rog să încerci din nou.

en: Authentication email resent successfully.
ro: Am retrimis cu succes emailul de autentificare.

en: Failed to update authentication token. Please try again.
ro: Actualizarea tokenului de autentificare a eșuat. Te rog să încerci din nou.

en: Failed to set transient data. Please try again.
ro: Setarea datelor tranzitorii a eșuat. Te rog să încerci din nou.

en: Email request limit exceeded. Please try again later.
ro: Ai ajuns la limita maximă pentru cereri prin email! Te rog să reîncerci mai târziu.

en: Failed to send authentication code. Please try again.
ro: Trimiterea codului de autentificare a eșuat. Te rog să încerci din nou.

en: Jetpack is not connected. Please connect and try again.
ro: Jetpack nu este conectat. Te rog să-l conectezi și să reîncerci.

en: Context for the Full Sync
ro: Context pentru sincronizarea completă

note: translators: placeholders are the theme name and version number. Example: "The installed version of Jetpack (1.2.3) has a known security vulnerability."
en: The installed version of %1$s (%2$s) has a known security vulnerability. | The installed version of %1$s (%2$s) has known security vulnerabilities.
ro[0]: Versiunea %1$s (%2$s) instalată are o vulnerabilitate de securitate cunoscută.
ro[1]: Versiunea %1$s (%2$s) instalată are vulnerabilități de securitate cunoscute.
ro[2]: Versiunea %1$s (%2$s) instalată are vulnerabilități de securitate cunoscute.

note: translators: placeholder is the version number. Example: "Vulnerable WordPress (version 1.2.3)"
en: Vulnerable WordPress (version %s)
ro: WordPress este vulnerabil (versiunea %s)

note: translators: placeholders are the theme name and version number. Example: "Vulnerable theme: Jetpack (version 1.2.3)"
en: Vulnerable theme: %1$s (version %2$s)
ro: Tema este vulnerabilă: %1$s (versiunea %2$s)

note: translators: placeholders are the theme name and version number. Example: "Vulnerable theme: Jetpack (version 1.2.3)"
en: Vulnerable plugin: %1$s (version %2$s)
ro: Modul vulnerabil: %1$s (versiunea %2$s)

en: Draw your readers from one post to another, increasing overall traffic on your site
ro: Atragi cititorii de la un articol la altul, crescând traficul total pe site-ul tău

en: Draw your readers from one post to another
ro: Atragi cititorii de la un articol la altul

[ctx: Growth Product Feature]
en: Increase earnings with WordAds
ro: Îți crești veniturile cu WordAds

[ctx: Growth Product Feature]
en: Accept payments with PayPal
ro: Accepți plăți cu PayPal

[ctx: Growth Product Feature]
en: Earn more from your content
ro: Câștigi mai mult din conținutul tău

[ctx: Growth Product Feature]
en: Unlimited subscriber imports
ro: Imporți un număr nelimitat de abonați

[ctx: Growth Product Feature]
en: Jetpack Stats (10K site views, upgradeable)
ro: Statistici Jetpack (10.000 de vizualizări site, actualizabile)

en: Essential tools to help you grow your audience, track visitor engagement, and turn leads into loyal customers and advocates.
ro: Instrumente esențiale care te ajută să îți crești audiența la public, să urmărești implicarea vizitatorilor și să transformi clienții potențiali în clienți fideli și susținători.

en: Grow and track your audience effortlessly.
ro: Îți mărești audiența și urmărești publicul fără niciun efort.

[ctx: Complete Product Feature]
en: Newsletter and monetization tools
ro: Buletin de știri și instrumente pentru a câștiga bani

[ctx: Complete Product Feature]
en: CRM Entrepreneur
ro: CRM pentru antreprenori

[ctx: Complete Product Feature]
en: Stats (100K site views, upgradeable)
ro: Statistici (100.000 de vizualizări site, actualizabile)

en: Get the full Jetpack suite with real-time security tools, improved site performance, and tools to grow your business.
ro: Beneficiezi de suita completă oferită de Jetpack cu instrumente pentru securitate în timp real, performanță îmbunătățită pe site și instrumente pentru a-ți dezvolta afacerile.

en: The ultimate tool kit for best-in-class websites.
ro: Cel mai bun set de instrumente pentru cele mai bune site-uri web.

note: translators: %s is the product_slug
en: The product slug %s does not have an associated class handler.
ro: Descriptorul produsului %s nu are un gestionar asociat pentru clasă.

en: The product argument must be an array.
ro: Argumentul produs trebuie să fie un tablou.

note: translators: %s is the product_slug, it should Not be translated.
en: The specified product argument %s is an invalid product.
ro: Argumentul specificat pentru produsul %s nu este un produs valid.

en: Array of Product slugs
ro: Tablou cu descriptori de produse

en: Comma-separated list of product slugs that should be retrieved.
ro: Listă cu descriptori de produse, separați cu virgule, care ar trebui să fie preluați.

en: An unknown error occurred.
ro: A apărut o eroare necunoscută.

en: Please connect your user account to WordPress.com
ro: Te rog conectează-ți contul de utilizator la WordPress.com

en: Log in with another WordPress.com account
ro: Autentifică-te cu un alt cont WordPress.com

en: Connecting a WordPress.com account unlocks Jetpack’s full suite of features including secure logins.
ro: Conectarea unui cont WordPress.com deblochează întreaga suită de funcționalități Jetpack, inclusiv autentificările securizate.

en: This user has connected their WordPress.com account.
ro: Acest utilizator și-a conectat contul WordPress.com.

en: WordPress.com account
ro: Cont WordPress.com

en: Was not able to unlink the user. Please try again.
ro: Nu am putut să deconectez utilizatorul. Te rog să reîncerci.

en: Unable to unlink the connection owner.
ro: Nu pot să deconectez proprietarul conexiunii.

en: Invalid Parameter
ro: Parametrul nu este valid

en: High request capacity *
ro: Capacitate mare de cereri *

en: Boost your website performance by merging and compressing JavaScript and CSS files, reducing site loading time and number of requests.
ro: Îmbunătățești performanța pe site prin îmbinarea și comprimarea fișierelor JavaScript și CSS, reducând astfel timpii de încărcare ai site-ului și numărul de cereri.

en: Concatenate JS and CSS
ro: Înlănțuie JS-ul și CSS-ul

en: Optimizes lazy-loaded images by dynamically serving perfectly sized images for each device.
ro: Optimizează imaginile încărcate lent prin servirea dinamică a imaginilor, la dimensiuni perfecte pentru fiecare dispozitiv.

en: Image CDN Auto-Resize Lazy Images
ro: CDN pentru imagini - redimensionare automată imagini încărcate lent

en: Fine-tune image quality settings to your liking.
ro: Ajustezi fin setările pentru calitatea imaginilor, după bunul plac.

en: Image CDN Quality Settings
ro: Setări calitate CDN pentru imagini

en: Page caching speeds up load times by storing a copy of each web page on the first visit, allowing subsequent visits to be served instantly. This reduces server load and improves user experience by delivering content faster, without waiting for the page to be generated again.
ro: Memorarea în cache a paginilor accelerează timpii de încărcare prin stocarea unei copii a fiecărei pagini web la prima vizită, permițând ca vizitele ulterioare să fie difuzate instantaneu. Acest lucru reduce încărcarea serverului și îmbunătățește experiența utilizatorilor prin livrarea mai rapidă a conținutului, fără a aștepta ca paginile să fie generate din nou.

en: Page Cache
ro: Cache pagini

en: Get access to your historical performance scores and see advanced Core Web Vitals data.
ro: Ai acces la istoricul punctajelor pentru performanță și vezi date avansate despre Core Web Vitals.

en: Historical performance scores
ro: Istoric punctaje pentru performanță

en: Auto CSS Optimization
ro: Optimizare automată pentru CSS

en: Optimize your titles for better performance
ro: Optimizezi titlurile pentru o performanță mai bună

en: Generate images with one-click
ro: Generezi imagini cu un singur clic

en: Make your content easier to read
ro: Îți faci conținutul mai ușor de citit

en: Easily refine content to your liking
ro: Cizelezi cu ușurință conținutul, după bunul plac

en: Stunning-quality, ad-free video in the WordPress Editor
ro: Videouri de calitate excelentă, fără reclame, în editorul WordPress

en: With Jetpack Stats, you don’t need to be a data scientist to see how your site is performing, understand your visitors, and grow your site.
ro: Cu Statistici Jetpack, nu trebuie să fii specialist în date ca să vezi cum funcționează site-ul tău, să-ți înțelegi vizitatorii și să-ți dezvolți site-ul.

en: Grow your following by sharing your content across social media automatically.
ro: Îți mărești numărul de urmăritori prin partajarea automată a conținutului pe media socială.

en: Protect your site from bad actors and malware 24/7. Clean up security vulnerabilities with one click.
ro: Îți protejezi site-ul non-stop de persoane rău intenționate și malware. Înlături vulnerabilitățile cu privire la securitate cu un singur clic.

en: Guard against malware and bad actors 24/7
ro: Te protejezi non-stop împotriva malware și persoanelor rău intenționate

en: Build better relationships with your customers and grow your business.
ro: Construiești relații mai bune cu clienții și îți dezvolți afacerile.

en: Craft stunning content, boost your subscriber base, and monetize your audience with subscriptions.
ro: Creezi conținut captivant, îți crești numărul de abonați și câștigi bani din abonamente.

en: Get more subscribers and keep them engaged with our creator tools
ro: Ai mai mulți abonați și îi menții angrenați cu instrumentele noastre creatoare

en: Fast sites get more page visits, more conversions, and better SEO rankings. Boost speeds up your site in seconds.
ro: Site-urile rapide aduc mai multe vizite pe pagini, mai multe conversii și o clasare mai bună pentru SEO. Boost îți accelerează site-ul în câteva secunde.

en: Logging in with WordPress.com is disabled for sites that are in safe mode.
ro: Autentificarea cu WordPress.com este dezactivată pentru site-urile care sunt în mod în siguranță.

en: I'm fine with my plan, thanks
ro: Îmi place planul, mulțumesc

en: Continue for free
ro: Continuă cu planul gratuit

en: Generate featured images
ro: Generezi imagini reprezentative

en: Get feedback on posts
ro: Ai impresii despre articole

en: Build forms from prompts
ro: Construiești formulare din mesajele sistemului de operare

en: Generate and edit content
ro: Generezi și editezi conținutul

en: Increase your monthly request limit. Upgrade now and have the option to further increase your requests with additional upgrades.
ro: Crește limita lunară de cereri. Actualizează acum și ai opțiunea să crești în continuare numărul de cereri, cu actualizări suplimentare.

en: Requests
ro: Cereri

en: Number of requests
ro: Număr de cereri

en: Let's get in touch
ro: Hai să luăm legătura

en: Up to 20 requests
ro: Până la 20 de cereri

en: This user doesn&#8217;t have a Jetpack SSO connection to WordPress.com. Invite them to the site to increase security and improve their experience.
ro: Acest utilizator nu are o conexiune printr-o Autentificare securizată Jetpack la WordPress.com. Invită-l pe site ca să-și mărească securitatea și să-și îmbunătățească experiența de utilizare.

en: Send invite
ro: Trimite o invitație

en: Pending invite
ro: Invitație în așteptare

en: This user didn&#8217;t accept the invitation to join this site yet.
ro: Acest utilizator nu a acceptat încă invitația de a se alătura la acest site.

en: Connected
ro: Conectat

en: Tooltip
ro: Text explicativ

en: <strong>Error</strong>: The user invitation email could not be sent, the user account was not created.
ro: <strong>Eroare</strong>: emailul cu invitația pentru utilizator nu a putut fi trimis, contul de utilizator nu a fost creat.

en: <strong>Error</strong>: Invalid site ID.
ro: <strong>Eroare</strong>: ID-ul site-ului nu este valid.

en: <strong>Error</strong>: The custom message is too long. Please keep it under 500 characters.
ro: <strong>Eroare</strong>: mesajul personalizat este prea lung. Nu trebuie să depășească 500 de caractere.

en: This user will be invited to WordPress.com. You can include a personalized welcome message with the invitation.
ro: Acest utilizator va fi invitat la WordPress.com. Poți să incluzi în invitație un mesaj personalizat de bun venit.

en: Custom Message
ro: Mesaj personalizat

en: External User
ro: Utilizator extern

en: Invite user to WordPress.com
ro: Invită utilizatorul la WordPress.com

en: Invite user
ro: Invită utilizatorul

note: translators: %s is a comma-separated list of user logins.
en: WordPress.com invitation will be automatically revoked for user: <strong>%s</strong>. | WordPress.com invitations will be automatically revoked for users: <strong>%s</strong>.
ro[0]: Invitația la WordPress.com va fi revocată automat pentru utilizatorul: <strong>%s</strong>.
ro[1]: Invitațiile la WordPress.com vor fi revocate automat pentru utilizatorii: <strong>%s</strong>.
ro[2]: Invitațiile la WordPress.com vor fi revocate automat pentru utilizatorii: <strong>%s</strong>.

en: We highly recommend inviting users to join WordPress.com and log in securely using <a class="jetpack-sso-admin-create-user-invite-message-link-sso" rel="noopener noreferrer" target="_blank" href="https://jetpack.com/support/sso/">Secure Sign On</a> to ensure maximum security and efficiency.
ro: Pentru securitate și eficiență maxime, recomandăm insistent să inviți utilizatorii să se alăture pe WordPress.com și să se autentifice în siguranță folosind <a class="jetpack-sso-admin-create-user-invite-message-link-sso" rel="noopener noreferrer" target="_blank" href="https://jetpack.com/support/sso/">Autentificare securizată</a>.

en: Resend invite
ro: Retrimite invitația

en: Revoke invite
ro: Revocă invitația

en: An error has occurred when inviting the user to the site.
ro: A apărut o eroare în timpul invitării utilizatorului pe site.

en: An error has occurred when revoking the user invite.
ro: A apărut o eroare în timpul revocării invitației utilizatorului.

en: An error has occurred when revoking the invite for the user.
ro: A apărut o eroare în timpul revocării invitației pentru utilizator.

en: Attempted to send a new invitation to a user using an invite that doesn&#8217;t exist.
ro: Ai încercat să trimiți o invitație nouă unui utilizator folosind o invitație care nu există.

en: There is no previous invite for this user
ro: Nu există invitații anterioare pentru acest utilizator

en: You don&#8217;t have permission to revoke invites.
ro: Nu ai permisiunea să revoci invitațiile.

en: Tried to revoke an invite that doesn&#8217;t exist.
ro: Ai încercat să revoci o invitație care nu există.

en: Tried to revoke an invite for a user that doesn&#8217;t exist.
ro: Ai încercat să revoci o invitație pentru un utilizator care nu există.

en: You don&#8217;t have permission to invite users.
ro: Nu ai permisiunea să inviți utilizatori.

en: Tried to invite a user that doesn&#8217;t have an email address.
ro: Ai încercat să inviți un utilizator care nu are o adresă de email.

en: Tried to invite a user that doesn&#8217;t exist.
ro: Ai încercat să inviți un utilizator care nu există.

en: User invite revoked successfully.
ro: Am revocat cu succes invitația pentru utilizator.

en: User was re-invited successfully!
ro: Utilizatorul a fost reinvitat cu succes!

en: User was invited successfully!
ro: Utilizatorul a fost invitat cu succes!

en: Account not found. If you already have an account, make sure you have connected to WordPress.com.
ro: Nu am găsit contul. Dacă ai deja un cont, asigură-te că te-ai conectat la WordPress.com.

en: Something got a little mixed up and an unexpected WordPress.com user logged in.
ro: Ceva s-a amestecat puțin și a fost autentificat un utilizator WordPress.com neașteptat.

en: You must have Two-Step Authentication enabled on your WordPress.com account.
ro: Autentificarea în-doi-pași trebuie să fie activată pentru contul tău WordPress.com.

en: Log in with WordPress.com
ro: Autentifică-te cu WordPress.com

en: Log in with username and password
ro: Autentifică-te cu nume utilizator și parolă

en: Or
ro: Sau

note: Translators: %s is the name of the site.
en: You can now save time spent logging in by connecting your WordPress.com account to %s.
ro: Acum poți să economisești timp la autentificare prin conectarea contului tău WordPress.com la %s.

note: translators: %s a user display name.
en: Log in as <span>%s</span>
ro: Autentifică-te ca <span>%s</span>

en: Cannot deal with cookie redirects, as headers are already sent.
ro: Nu mă pot ocupa de redirecționările cookie-urilor deoarece anteturile sunt deja trimise.

en: Match by Email
ro: Potrivire după email

en: Require Two-Step Authentication
ro: Necesită autentificare în-doi-pași

en: Secure Sign On
ro: Autentificare securizată

note: translators: %1$s is a link to the WordPress.com account settings page.
en: If you are on a shared computer, remember to also <a href="%1$s">log out of WordPress.com</a>.
ro: Dacă folosești un computer partajat, nu uita să te <a href="%1$s">dezautentifici din WordPress.com</a>.

en: We couldn't find your account. If you already have an account, make sure you have connected to WordPress.com.
ro: Nu ți-am găsit contul. Dacă ai deja un cont, asigură-te că te-ai conectat la WordPress.com.

en: A WordPress.com account is required to access this site. Click the button below to sign in or create a free WordPress.com account.
ro: Pentru a accesa acest site, ai nevoie de un cont WordPress.com. Dă clic pe butonul de mai jos pentru autentificare sau creează gratuit un cont WordPress.com.

en: There was an error creating a user for you. Please contact the administrator of your site.
ro: A fost o eroare la crearea unui utilizator pentru tine. Te rog contactează administratorul site-ului.

en: There was an error logging you in via WordPress.com, please try again or try logging in with your username and password.
ro: A fost o eroare la autentificarea via WordPress.com, te rog să încerci din nou sau încearcă să te autentifici cu nume utilizator și parolă.

en: Logging in with WordPress.com is not currently available because this site is experiencing connection problems.
ro: Autentificarea cu WordPress.com nu este acum disponibilă deoarece acest site se confruntă cu probleme de conectare.

note: translators: login URL
en: You already have an account on this site. Please <a href="%1$s">sign in</a> with your username and password and then connect to WordPress.com.
ro: Ai deja un cont pe acest site. Te rog <a href="%1$s">autentifică-te</a> cu numele de utilizator și parola și apoi conectează-te la WordPress.com.

note: translators: URL to settings page
en: Two-Step Authentication is required to access this site. Please visit your <a href="%1$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Security Settings</a> to configure <a href="%2$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Two-step Authentication</a> for your account.
ro: Pentru a accesa acest site este necesară autentificarea în-doi-pași. Te rog să mergi la <a href="%1$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Setări de securitate</a> pentru a configura <a href="%2$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">autentificarea în-doi-pași</a> pentru contul tău.

en: Jetpack Force 2FA requires Jetpack’s SSO feature.
ro: Jetpack Force 2FA are nevoie de funcționalitatea Autentificare securizată de la Jetpack.

en: Prefix to add before the stats identifiers.
ro: Prefix de adăugat înainte de identificatorii pentru statistică.

note: translators: Name/image of the client requesting authorization
en: %s wants to access your site’s data. Log in to authorize that access.
ro: %s vrea să-ți acceseze datele site-ului. Autentifică-te pentru a autoriza accesul.

en: The authorization process expired. Please go back and try again.
ro: Procesul de autorizare a expirat. Te rog să mergi înapoi și să încerci din nou.

note: translators: %s is a URL
en: Your site is incorrectly double-encoding redirects from http to https. This is preventing Jetpack from authenticating your connection. Please visit our <a href="%s">support page</a> for details about how to resolve this.
ro: Site-ul tău redirecționează incorect, cu codare dublă, de la http la https. Acest lucru împiedică modulul Jetpack să se autentifice în conexiune. Pentru detalii despre cum să rezolvi asta, te rog să consulți <a href="%s">pagina noastră pentru suport</a>.

en: Someone may be trying to trick you into giving them access to your site. Or it could be you just encountered a bug :).  Either way, please close this window.
ro: Probabil cineva încearcă să te păcălească cerându-ți acces la site. Ori s-ar putea să te confrunți cu o eroare. :) Oricum, te rog închide această fereastră.

en: You must connect your Jetpack plugin to WordPress.com to use this feature.
ro: Pentru a folosi această funcționalitate, trebuie să conectezi modulul Jetpack la WordPress.com.

en: The url parameter is required
ro: Parametrul URL este obligatoriu

en: Invalid response from WPCOM API while polling for speed scores
ro: Răspunsul de la API-ul WPCOM nu a fost valid în timpul sondajului pentru punctaje de viteză

note: translators: %d is a numeric HTTP error code
en: HTTP %d while communicating with WordPress.com
ro: HTTP %d în timpul comunicării cu WordPress.com

en: Contact Us
ro: Contactează-ne

en: Upgrade Jetpack
ro: Actualizează Jetpack

en: Commercial use
ro: Utilizare comercială

en: Access to upcoming advanced features
ro: Ai acces la funcționalități avansate viitoare

en: GDPR compliant
ro: În conformitate cu GDPR

en: Detailed statistics about links leading to your site
ro: Statistici detaliate despre legăturile care duc la site-ul tău

en: Traffic stats and trends for post and pages
ro: Statistici trafic și tendințe pentru articole și pagini

en: Real-time data on visitors
ro: Date în timp real despre vizitatori

note: translators: number of requests translators: %d is the number of requests.
en: Up to %d requests per month
ro: Până la %d de cereri pe lună

en: Title & summary generation
ro: Generare de titluri și rezumate

en: Superior spelling and grammar correction
ro: Corectarea ortografiei și gramaticii, la un nivel superior

en: Adaptive tone adjustment
ro: Ajustezi tonul potrivit

en: Prompt based content generation
ro: Generare de conținut pe baza sistemului de operare

en: Upgrade and increase the amount of your available monthly requests to continue using the most advanced AI technology Jetpack has to offer.
ro: Actualizează și vei crește numărul de cereri lunare disponibile că să folosești în continuare cea mai avansată tehnologie AI oferită de Jetpack.

en: The most advanced AI technology Jetpack has to offer.
ro: Cea mai avansată tehnologie AI oferită de Jetpack.

en: <p>WordAds adds advertisements to your website. Start earning from your website traffic.</p>
                            <p>Over 50 internet advertisers — including Google AdSense & Adx, AppNexus, Amazon A9, AOL Marketplace, Yahoo, Criteo, and more — bid to display ads in WordAds spots.</p>
ro: <p>WordAds adaugă reclame pe site-ul tău. Începi să câștigi bani din traficul pe site.</p>
                            <p>Peste 50 de agenți de publicitate pe internet – inclusiv Google AdSense & Adx, AppNexus, Amazon A9, AOL Marketplace, Yahoo, Criteo și alții – licitează pentru a afișa reclame în spoturile WordAds.</p>

en: Accept payment with PayPal for simple payments like eBooks, courses and more.
ro: Accepți plăți cu PayPal pentru plăți simple, cum ar fi eBooks, cursuri și altele.

en: Pay with PayPal
ro: Plătești cu PayPal

en: Start a Newsletter by sending your content as an email newsletter direct to your fans email inboxes.
ro: Începi un Buletin de știri și îți trimiți direct conținutul fanilor prin email, ca un buletin de știri.

en: Newsletter
ro: Buletin de știri

en: Add a Paywall to your content which lets your visitors read a section of your content before being asked to subscribe to continue reading.
ro: Adaugi Paywall pentru conținutul tău, care le va permite vizitatorilor să citească o secțiune din conținut înainte de a li se cere să se aboneze pentru a continua lectura.

en: Paywall access
ro: Acces la Paywall

en: Lock your content behind a paid content block. To access the content, readers will need to pay a one-time fee or a recurring subscription.
ro: Îți blochezi conținutul în spatele unui bloc Conținut cu plată. Pentru a accesa conținutul, cititorii trebuie să plătească o taxă unică sau să-și facă un abonament recurent.

en: Paid content gating
ro: Înregistrare conținut plătit

en: Jetpack has over 40 Gutenberg blocks to help you with your content creation, such as displaying your podcasts, showing different content to repeat visitors, creating contact forms and many more.
ro: Jetpack are peste 40 de blocuri Gutenberg care te ajută la crearea conținutului, cum ar fi afișarea de podcast-uri, afișarea unui conținut diferit vizitatorilor care revin pe site, crearea de formulare de contact și multe altele.

en: Jetpack Blocks
ro: Blocuri Jetpack

en: <p>Fees are only collected when you accept payments.</p>
                            <p>Fees are based on the Jetpack plan you have and are calculated as a percentage of your revenue from 10% on the Free plan to 2% on the Creator plan (plus Stripe fees).</p>
ro: <p>Taxele sunt colectate numai când accepți plăți.</p>
                            <p>Taxele se bazează pe planul Jetpack pe care îl ai și sunt calculate ca procent din veniturile tale, de la 2% în cazul planului Creator și până la 10% în cazul planului Gratuit (taxele Stripe nu sunt incluse!).</p>

en: Transaction fees
ro: Taxe pentru tranzacții

en: Unlimited subscribers
ro: Număr nelimitat de abonați

en: 100 subscribers
ro: 100 de abonați

en: Import a CSV file of your existing subscribers to be sent your Newsletter.
ro: Imporți un fișier CSV cu abonații tăi existenți ca să le trimiți buletinul de știri.

en: Import subscribers
ro: Imporți abonații

en: Monetize your online presence and earn from your website
ro: Câștigi bani din prezența ta online și ai venituri de pe urma site-ului tău web

en: Grow your subscribers through our creator network and tools
ro: Îți mărești numărul de abonați cu ajutorul rețelei noastre de creatori și a instrumentelor noastre

en: Create content that stands out
ro: Creezi conținut care iese în evidență

en: The endpoint is not available on connected sites.
ro: Punctul-final nu este disponibil pentru site-urile conectate.

en: URL secret to compare to the ones stored in the database.
ro: Secret URL pentru comparare cu cele stocate în baza de date.

en: Generate text, tables, lists, and forms
ro: Generezi text, tabele, liste și formulare

en: Settings
ro: Setări

en: Unable to save new URL secret
ro: Nu pot să salvez noul secret URL

en: You do not have the correct user permissions to perform this action.
ro: Nu ai permisiunile corecte pentru a efectua această acțiune.

en: URL secret does not exist.
ro: Secret URL nu există.

note: translators: %1$s is a domain name.
en: IP address `%1$s` just failed is_usable_domain check as it is in the private network.
ro: Adresa IP „%1$s” a eșuat la verificarea is_usable_domain deoarece este într-o rețea privată.

en: Upgrade
ro: Actualizează

en: Priority support
ro: Suport prioritar

[ctx: Starter Product Feature]
en: Comment & form spam protection
ro: Protecție împotriva spamului din comentarii și formulare

[ctx: Starter Product Feature]
en: One-click fixes for most threats
ro: Înlăturări cu un singur clic pentru majoritatea amenințărilor

[ctx: Starter Product Feature]
en: Real-time cloud backups with 1GB storage
ro: Copii de siguranță în cloud, în timp real, cu spațiu de stocare de 1 Go

en: Essential security tools: real-time backups and comment spam protection.
ro: Instrumente de securitate esențiale: copii de siguranță în timp real și protecție împotriva spamului din comentarii.

en: Generate text, tables, and lists
ro: Generezi text, tabele și liste

en: Jetpack AI Assistant brings the power of AI right into your WordPress editor, letting your content creation soar to new heights.
ro: Asistentul Jetpack AI aduce puterea inteligenței artificiale (AI) direct în editorul tău WordPress și îți permite să creezi conținut nou și relevant.

en: <p>Paid customers get dedicated email support from our world-class Happiness Engineers to help with any issue.</p>
    						 <p>All other questions are handled by our team as quickly as we are able to go through the WordPress support forum.</p>
ro: <p>Clienții care plătesc au suport dedicat prin email asigurat de inginerii noștri de fericire care îi ajută să rezolve orice problemă.</p>
    						 <p>Toate celelalte întrebări sunt gestionate de echipa noastră cât mai rapid posibil prin forumul pentru suport WordPress.</p>

en: Dedicated email support
ro: Suport dedicat prin email

en: Deliver images from Jetpack's Content Delivery Network. Automatically resizes your images to an appropriate size, converts them to modern efficient formats like WebP, and serves them from a worldwide network of servers.
ro: Livrarea imaginilor prin rețeaua pentru livrarea conținutului oferită de Jetpack. Redimensionează automat imaginile la dimensiuni potrivite, le convertește în formate moderne și eficiente (cum ar fi WebP) și le servește printr-o rețea globală de servere.

en: Image CDN
ro: CDN pentru imagini

en: Discover and fix images with a suboptimal resolution, aspect ratio, or file size, improving user experience and page speed.
ro: Descoperi și corectezi imaginile care nu au o rezoluție, un raport de aspect sau dimensiuni optime, îmbunătățind astfel experiența utilizatorilor și viteza paginilor.

en: Image guide
ro: Ghid pentru imagini

en: Run non-essential JavaScript after the page has loaded so that styles and images can load more quickly.
ro: Rulează JavaScript-ul care nu este esențial după încărcarea paginilor, astfel stilurile și imaginile se vor încărca mai repede.

en: Defer non-essential JavaScript
ro: Amână JavaScript-ul neesențial

en: <p>It’s essential to regenerate Critical CSS to optimize your site speed whenever your HTML or CSS structure changes. Being on top of this can be tedious and time-consuming.</p>
    								 <p>Boost’s cloud service can automatically detect when your site needs the Critical CSS regenerated, and perform this function behind the scenes without requiring you to monitor it manually.</p>
ro: <p>Este esențial să regenerezi CSS-ul critic ca să optimizezi viteza site-ului ori de câte ori se schimbă structura HTML sau CSS. Această acțiune poate fi obositoare, plictisitoare și să-ți ia mult timp.</p>
    								 <p>Serviciul cloud oferit de Boost poate să detecteze automat când site-ul tău are nevoie de regenerarea de CSS critic și poate să execute această acțiune în culise, fără a fi necesar să o monitorizezi manual.</p>

en: Automatic Critical CSS regeneration
ro: Regenerare automată CSS critic

en: <p>To enhance the speed of your site, with this plan you will need to optimize CSS by using the Manual Critical CSS generation feature whenever you:</p>
    								<ul>
    									<li>Make theme changes.</li>
    									<li>Write a new post/page.</li>
    									<li>Edit a post/page.</li>
    									<li>Activate, deactivate, or update plugins that impact your site layout or HTML structure.</li>
    									<li>Change settings of plugins that impact your site layout or HTML structure.</li>
    									<li>Upgrade your WordPress version if the new release includes core CSS changes.</li>
    								</ul>
ro: <p>Pentru a îmbunătăți viteza pe site cu acest plan, trebuie să optimizezi CSS-ul folosind funcționalitatea Generare manuală CSS critic ori de câte ori:</p>
    								<ul>
    									<li>Faci modificări la temă.</li>
    									<li>Scrii un articol nou sau o pagină nouă.</li>
    									<li>Editezi un articol sau o pagină.</li>
    									<li>Activezi, dezactivezi sau actualizezi module care afectează aranjamentul site-ului sau structura HTML.</li>
    									<li>Modifici setările modulelor care afectează aranjamentul site-ului sau structura HTML.</li>
    									<li>Actualizezi versiunea WordPress și noua lansare include modificări la CSS-ul nucleului.</li>
    								</ul>

en: Manual Critical CSS regeneration
ro: Regenerare manuală CSS critic

en: Move important styling information to the start of the page, which helps pages display your content sooner, so your users don’t have to wait for the entire page to load. Commonly referred to as Critical CSS.
ro: Mută informațiile importante despre design la începutul paginii, astfel ajută paginile să îți afișeze conținutul mai devreme și utilizatorii nu mai trebuie să aștepte încărcarea completă a paginilor. Denumirea comună este CSS critic.

en: Manual rules only
ro: Numai reguli manuale

en: Automatic protection and rule updates
ro: Protecție automată și actualizări ale regulilor

en: Brute force protection
ro: Protecție împotriva atacurilor cu forță-brută

en: Web Application Firewall
ro: Firewall pentru aplicații web

en: Brute force protection could not be deactivated.
ro: Protecția împotriva atacurilor cu forță-brută nu a putut fi dezactivată.

en: Brute force protection could not be activated.
ro: Protecția împotriva atacurilor cu forță-brută nu a putut fi activată.

en: There was an error contacting Jetpack servers.
ro: A fost o eroare la contactarea serverelor Jetpack.

en: No API key
ro: Nicio cheie API

en: Your API key is invalid
ro: Cheia ta API nu este validă

en: Login Blocked by Jetpack
ro: Autentificare blocată de Jetpack

note: translators: variable is the IP address that was flagged.
en: Your IP (%1$s) has been flagged for potential security violations.
ro: IP-ul tău (%1$s) a fost marcat pentru posibile încălcări de securitate.

en: No reply from Jetpack servers
ro: Niciun răspuns de la serverele Jetpack

note: Translators: The xml error code, and the xml error message.
en: Error connecting to WordPress.com. Code: %1$s, %2$s
ro: Eroare de conectare la WordPress.com. Cod: %1$s, %2$s

en: Your main blog is not connected to WordPress.com. Please connect to get an API key.
ro: Blogul tău principal nu este conectat la WordPress.com. Te rog conectează-l pentru a primi o cheie API.

en: Learn More
ro: Învață mai multe

en: View Network Admin
ro: Vezi administratorul de rețea

note: Translators: placeholder is a plugin name (Jetpack Protect or Jetpack).
en: Thanks for activating the Brute Force Protection feature! To start protecting your whole WordPress Multisite Network, please network activate the %1$s plugin. Due to the way logins are handled on WordPress Multisite Networks, %1$s must be network activated in order for the Brute Force Protection feature to work properly.
ro: Îți mulțumim pentru activarea funcționalității Protecție împotriva atacurilor cu forță-brută! Pentru a începe să-ți protejezi întreaga rețea multi-site WordPress, te rog activează modulul %1$s în rețea. Datorită modului în care autentificările sunt gestionate pe rețelele multi-site WordPress, %1$s trebuie să fie activat în rețea pentru ca funcționalitatea Protecție împotriva atacurilor cu forță-brută să funcționeze așa cum trebuie.

en: Brute Force Protection cannot keep your site secure
ro: Protecția împotriva atacurilor cu forță-brută nu îți poate securiza site-ul

en: One of your IP addresses was not valid.
ro: Una din adresele tale IP nu era validă.

en: Only super admins can edit the global allow list
ro: Numai super-administratorii pot să editeze lista cu permisiuni globale

en: Cannot use global flag on non-multisites
ro: Nu pot să folosesc un marcaj global pentru site-urile care nu sunt pe multi-site

en: Expecting an array
ro: Așteptam un tablou

en: Prove your humanity
ro: Dovedește că ești o ființă umană

en: Continue &rarr;
ro: Continuă &rarr;

en: Your answer was incorrect, please try again.
ro: Răspunsul tău a fost incorect, te rog încearcă din nou.

en: Please solve this math problem to prove that you are not a bot. Once you solve it, you will need to log in again.
ro: Te rog să rezolvi această problemă de matematică pentru a dovedi că nu ești un robot. După rezolvare, va trebui să te conectezi din nou.

en: <strong>You failed to correctly answer the math problem.</strong> This is used to combat spam when Jetpack’s Brute Force Attack Protection API is unavailable. Please use your browser’s back button to return to the login form, press the "refresh" button to generate a new math problem, and try to log in again.
ro: <strong>Nu ai răspuns corect la problema de matematică.</strong> Acest lucru este folosit pentru a combate spamul când API-ul de la Jetpack Protecție împotriva atacurilor cu forță-brută nu este disponibil. Ca să încerci să te autentifici din nou, te rog să folosești butonul Înapoi al navigatorului pentru a reveni la pagina de autentificare și apoi să apeși butonul „Reîncarcă” pentru a genera o nouă problemă de matematică.

note: translators: %s is HTML markup, for a help icon.
en: %s Get help unlocking your site
ro: %s Primești ajutor pentru deblocarea site-ului

note: translators: %s is HTML markup, for a back icon.
en: %s Back
ro: %s Înapoi

en: Send email
ro: Trimite email

en: Your email
ro: Adresa ta de email

note: translators: the IP address that was flagged.
en: <p>Your IP address <code>%2$s</code> has been flagged for potential security violations. You can unlock your login by sending yourself a special link via email. <a href="%3$s">Learn More</a></p>
ro: <p>Adresa ta IP <code>%2$s</code> a fost marcată pentru posibile încălcări de securitate. Poți debloca autentificarea dacă îți trimiți o legătură specială prin email. <a href="%3$s">Află mai mult</a></p>

en: Jetpack has locked your site's login page.
ro: Jetpack a blocat pagina de autentificare pe site-ul tău.

en: Oops, we were unable to send a recovery email. Try again.
ro: Nu am putut să-ți trimitem un email de recuperare. Încearcă din nou.

note: translators: email address the recovery instructions were sent to. translators: the email address the recovery email was sent to.
en: Recovery instructions were sent to %s. Check your inbox!
ro: Instrucțiunile de recuperare au fost trimise la %s. Verifică-ți emailurile primite.

en: Oops, we couldn't find a user with that email. Please try again!
ro: Nu am putut să găsim un utilizator cu acel email. Te rog să încerci din nou!

en: Oops, looks like that's not the right email address. Please try again!
ro: Se pare că adresa de email nu este corectă. Te rog să încerci din nou!

en: You successfully logged out.
ro: Te-ai dezautentificat cu succes.

en: Oops, we couldn't validate the recovery token.
ro: Nu am putut să validăm tokenul de recuperare.

en: The recovery token is not valid for this user.
ro: Tokenul de recuperare nu este valid pentru acest utilizator.

en: An error occurred enabling the firewall.
ro: A apărut o eroare la activarea firewall-ului.

en: An error occurred disabling the firewall.
ro: A apărut o eroare la dezactivarea firewall-ului.

en: Rules updated successfully
ro: Am actualizat cu succes regulile

en: Sorry, something is wrong with your Jetpack connection.
ro: Regret, ceva este greșit la conexiunea ta Jetpack.

en: Something went wrong. Please try again.
ro: Ceva nu a mers bine. Te rog să încerci din nou.

note: translators: %1$s is the name of the mode that was just switched to.
en: Jetpack WAF rules successfully created to: "%1$s".
ro: Am creat cu succes regulile Jetpack WAF pentru: „%1$s”.

en: Jetpack WAF has been deactivated.
ro: Jetpack WAF a fost dezactivat.

en: Jetpack WAF failed to fully deactivate.
ro: Jetpack WAF nu a putut fi dezactivat complet.

en: Jetpack WAF has successfully been set up.
ro: Am inițializat cu succes Jetpack WAF.

note: translators: %1$s is the unexpected error message.
en: Jetpack WAF rules file failed to generate: %1$s
ro: Fișierul cu regulile Jetpack WAF a eșuat la generare: %1$s

note: translators: %1$s is the name of the mode that the waf is currently running in.
en: Jetpack WAF is running in "%1$s" mode.
ro: Jetpack WAF rulează în modul „%1$s”.

note: translators: %1$s is the name of the mode that was just switched to.
en: Jetpack WAF mode switched to "%1$s".
ro: Modul Jetpack WAF a fost comutat la „%1$s”.

note: translators: %1$s is the unexpected error message.
en: Unable to generate waf bootstrap - standalone mode may not work properly: %1$s
ro: Nu pot să generez bootstrap pentru WAF - modul autonom ar putea să nu funcționeze corect: %1$s

note: translators: %1$s is the mode that was actually found. Also note that the expected "silent" and "normal" are hard-coded strings and must therefore stay the same in any translation.
en: Invalid mode: %1$s. Expected "silent" or "normal".
ro: Modul nu este valid: %1$s. Trebuie să fie „silent” sau „normal”.

en: Only one mode may be specified.
ro: Poate fi specificat numai un singur mod.

en: Comprehensive site security, including VaultPress Backup, Scan, and Akismet Anti-spam.
ro: Securitate comprehensivă pentru site-ul tău, inclusiv copii de siguranță VaultPress, Scanare și Akismet Anti-spam.

note: Author of the plugin
en: Automattic - Jetpack Security team
ro: Automattic - echipa Securitate Jetpack

en: Check items against database
ro: Verifică elementele în baza de date

en: Plus on-demand manual scans
ro: Plus scanări manuale la cerere

en: Line by line malware scanning
ro: Scanare malware rând cu rând

en: Severity labels
ro: Etichete de severitate

en: Notifications
ro: Notificări

en: One-click auto fixes
ro: Înlăturări automate cu un singur clic

en: Access to scan on Cloud
ro: Acces la scanare în cloud

en: Daily automated scans
ro: Scanări automate, zilnic

en: Scan for threats and vulnerabilities
ro: Scanează pentru amenințări și vulnerabilități

en: Included
ro: Inclusă

note: translators: $d is the number of threats found.
en: Your site is affected by %d security threat | Your site is affected by %d security threats
ro[0]: Site-ul tău este afectat de o amenințare la securitate
ro[1]: Site-ul tău este afectat de %d amenințări la securitate
ro[2]: Site-ul tău este afectat de %d de amenințări la securitate

en: No known threats found
ro: Nu am găsit nicio amenințare cunoscută

note: translators: %d is the number of threats found.
en: %d threat found by Jetpack Protect | %d threats found by Jetpack Protect
ro[0]: Protecție Jetpack a găsit o amenințare
ro[1]: Protecție Jetpack a găsit %d amenințări
ro[2]: Protecție Jetpack a găsit %d de amenințări

en: Helper Script body must be base64 encoded
ro: Corpul scriptului de ajutor trebuie să fie codat în base64

en: You are not allowed to perform this action.
ro: Nu ai voie să execuți această acțiune.

en: Path to Helper Script
ro: Cale la scriptul ajutător

en: base64 encoded Helper Script body.
ro: Corpul scriptul ajutător codat în base64.

[ctx: Backup Product Disclaimer]
en: Learn more
ro: Învață mai multe

[ctx: Backup Product Disclaimer]
en: * Subject to your usage and storage limit.
ro: * Depinde de limita de utilizare și stocare.

note: translators: URL to contact Jetpack support.
en: As always, feel free to <a href="%s" target="_blank" rel="noopener noreferrer">contact our support team</a> if you have any questions.
ro: Ca de obicei, dacă ai întrebări, nu ezita să <a href="%s" target="_blank" rel="noopener noreferrer">contactezi echipa noastră pentru suport</a>.

note: translators: URL to Jetpack support doc regarding the primary user.
en: <a href='%s' target='_blank' rel='noopener noreferrer'>Learn more</a> about the connection owner and what will break if you do not have one.
ro: <a href='%s' target='_blank' rel='noopener noreferrer'>Află mai multe</a> despre proprietarul conexiunii și ce nu va funcționa dacă nu există unul.

en: Connect to WordPress.com
ro: Conectează la WordPress.com

en: Every Jetpack site needs at least one connected admin for the features to work properly. Please connect to your WordPress.com account via the button below. Once you connect, you may refresh this page to see an option to change the connection owner.
ro: Pentru ca funcționalitățile să lucreze cum trebuie, fiecare site Jetpack are nevoie de cel puțin un administrator conectat. Te rog conectează-te la contul tău WordPress.com cu ajutorul butonului de mai jos. După ce te-ai conectat, poți reîmprospăta această pagină pentru a vedea o opțiune cu ajutorul căreia să schimbi proprietarul conexiunii.

en: Success!
ro: Succes!

en: Set new connection owner
ro: Setează un proprietar de conexiune nou

en: You can choose to transfer connection ownership to one of these already-connected admins:
ro: Poți alege să transferi proprietatea conexiunii la unul din acești administratori deja conectați:

note: translators: WordPress User, if available.
en: Warning! You are about to delete the Jetpack connection owner (%s) for this site, which may cause some of your Jetpack features to stop working.
ro: Avertizare! Ești pe cale să ștergi proprietarul conexiunii Jetpack (%s) pentru acest site, s-ar putea ca unele dintre funcționalitățile Jetpack să nu mai funcționeze.

en: Important notice about your Jetpack connection:
ro: Observație importantă despre conexiunea Jetpack:

en: New free service: Show Canada Post shipping rates on your store!
ro: Serviciu gratuit nou: arată tarife de livrare Canada Post în magazinul tău!

en: New free service: Show USPS shipping rates on your store! Added bonus: print shipping labels without leaving WooCommerce.
ro: Serviciu gratuit nou: îți arată tarifele de livrare USPS în magazin! Bonus: tipărești etichete de livrare fără să părăsești WooCommerce.

en: Activating
ro: Activez

en: Activated
ro: Activată

en: Activate
ro: Activează

note: translators: Link to Jetpack Protect.
en: See <a href="%s">Protect overview page</a> for more information.
ro: Pentru mai multe informații, vezi <a href="%s">pagina prezentare generală protecție</a>.

en: Jetpack Protect detected the following security threats in your site:
ro: Protecție Jetpack Boost a detectat următoarele probleme la securitate pe site-ul tău:

en: Jetpack Protect did not find any known threats in your site. Threats can be exploited by hackers and cause harm to your website.
ro: Protecție Jetpack nu a găsit nicio amenințare cunoscută pe site-ul tău. Amenințările pot fi exploatate de hackeri și pot provoca daune pe site.

en: Jetpack Protect checks
ro: Verificări Protecție Jetpack

[ctx: The Jetpack Protect product name, without the Jetpack prefix]
en: Protect
ro: Protecție

en: Unknown Plugin Update Failure
ro: Eșec necunoscut la actualizarea modulului

en: Do we want the checksum or object ids.
ro: Vrem suma de verificare sau ID-urile obiectelor.

en: Should only range edges be returned
ro: Trebuie să fie returnate numai marginile intervalului

en: Shared Salt to use when generating checksum
ro: Salt partajat de folosit când este generată suma de verificare

en: Strip non-ascii characters?
ro: Elimini caractere non-ascii?

en: End ID for the histogram
ro: ID de încheiere pentru histogramă

en: Start ID for the histogram
ro: ID de începere pentru histogramă

en: Number of histogram buckets.
ro: Numărul de ramificații ale histogramei.

en: Column mappings
ro: Mapări de coloane

en: If text fields should be converted to latin1 in checksum calculation.
ro: Dacă câmpurile text ar trebui să fie convertite în latin-1 la calculul sumei de verificare.

en: Size of batches
ro: Dimensiunea pachetelor

en: Name of Sync module.
ro: Numele extensiei de sincronizare.

en: Name of Sync queue.
ro: Numele cozii de sincronizare.

en: Objects Identifiers
ro: Identificatori de obiecte

en: Object Type
ro: Tip de obiect

en: Name of Sync module
ro: Numele extensiei de sincronizare

en: New Sync health status
ro: Stare nouă pentru sănătate sincronizare

en: Comma-separated list of additional fields that should be included in status.
ro: Listă cu câmpuri suplimentare, separate cu virgule, care ar trebui incluse în stare.

en: Comment IDs to include in Full Sync
ro: ID-uri comentarii de inclus în Sincronizare completă

en: Post IDs to include in Full Sync
ro: ID-uri articole de inclus în Sincronizare completă

en: User IDs to include in Full Sync or "initial"
ro: ID-uri utilizatori de inclus în Sincronizare completă sau „inițială”

en: Data Modules that should be included in Full Sync
ro: Extensii de date care ar trebui incluse în Sincronizare completă

note: translators: %d is an integer indicating the number of minutes.
en: Every %d minutes
ro: La fiecare %d minute

en: Sync has been blocked from WordPress.com because it would cause an identity crisis
ro: Sincronizarea din WordPress.com a fost blocată deoarece ar putea provoca probleme la identitate

en: Sync has been aborted because the IXR client is missing.
ro: Sincronizarea a fost oprită deoarece lipsește clientul IXR.

en: An unknown error occurred during installation
ro: A apărut o eroare necunoscută în timpul instalării

en: There was an error installing your plugin
ro: A fost o eroare la instalarea modulului tău

en: You are not allowed to install plugins on this site.
ro: Nu ai voie să instalezi module pe acest site.

en: Your password is too weak: Looks like you are including easy to guess information about yourself. Try something a little more unique.
ro: Parola ta este prea slabă: se pare că ai inclus informații despre tine, ușor de ghicit. Încearcă ceva care să fie unic.

en: This is a very common password. Choose something that will be harder for others to guess.
ro: Aceasta este o parolă foarte comună. Alege altceva care să fie mai greu de ghicit pentru alții.

en: This password is too easy to guess: you can improve it by including special characters such as !#=?*&.
ro: Această parolă este prea ușor de ghicit: o poți îmbunătăți incluzând caractere speciale, cum ar fi !#=?*&.

en: This password is too easy to guess: you can improve it by mixing both letters and numbers.
ro: Această parolă este prea ușor de ghicit: o poți îmbunătăți prin amestecarea atât a literelor cât și a cifrelor.

en: This password is too easy to guess: you can improve it by adding additional uppercase letters, lowercase letters, or numbers.
ro: Această parolă este prea ușor de ghicit: o poți îmbunătăți prin adăugarea suplimentară de majuscule, minuscule sau cifre.

note: translators: %d is a number of characters in the password.
en: Password must be at least %d characters.
ro: Parola trebuie să aibă cel puțin %d caractere.

en: Passwords may not contain the character "\".
ro: Parolele nu trebuie să conțină caracterul „/”.

[ctx: VideoPress Product Feature]
en: Unlimited users
ro: Număr nelimitat de utilizatori

[ctx: VideoPress Product Feature]
en: Ad-free and customizable player
ro: Player personalizabil și fără publicitate

[ctx: VideoPress Product Feature]
en: Built into WordPress editor
ro: Integrat în editorul WordPress

[ctx: VideoPress Product Feature]
en: 1TB of storage
ro: Spațiu de stocare de 1 To

en: Supports the major social networks
ro: Acceptă principalele rețele de socializare

en: Schedule publishing
ro: Programezi publicarea

en: Post to social networks
ro: Publici pe rețelele de socializare

[ctx: Security Product Feature]
en: Comment & form spam protection
ro: Protecție împotriva spamului din comentarii și formulare

[ctx: Security Product Feature]
en: One-click fixes for most threats
ro: Înlăturări cu un singur clic pentru majoritatea amenințărilor

[ctx: Security Product Feature]
en: Automated real-time malware scan
ro: Scanare malware automată, în timp real

[ctx: Security Product Feature]
en: Real-time cloud backups with 10GB storage
ro: Copii de siguranță în cloud, în timp real, cu spațiu de stocare de 10 Go

en: Security
ro: Securitate

en: Spelling correction
ro: Corectare ortografie

en: Supports 38 languages
ro: Disponibilă în 38 de limbi

en: Powerful filtering
ro: Filtrare puternică

en: Instant search and indexing
ro: Căutare și indexare instantanee

en: Help your site visitors find answers instantly so they keep reading and buying. Great for sites with a lot of content.
ro: Îți ajuți vizitatorii să găsească răspunsuri imediat, deci vor citi mai mult și vor cumpăra în continuare. Este excelent pentru site-urile cu mult conținut.

[ctx: Scan Product Feature]
en: Access to latest Firewall rules
ro: Ai acces la ultimele reguli pentru firewall

[ctx: Scan Product Feature]
en: Instant email notifications
ro: Notificări prin email instantanee

[ctx: Scan Product Feature]
en: One-click fixes for most issues
ro: Corecții cu un singur clic pentru majoritatea problemelor

[ctx: Scan Product Feature]
en: Automated daily scanning
ro: Scanare automată zilnică

en: Automatic scanning and one-click fixes keep your site one step ahead of security threats and malware.
ro: Scanarea automată și corecțiile cu un singur clic îți fac site-ul să fie pregătit dinainte pentru amenințări de securitate și malware.

en: Easy to navigate and use
ro: Navigare facilă și ușor de utilizat

en: Check plugin and theme version status
ro: Verifică starea versiunii modulului și a temei

en: Daily automatic scans
ro: Scanări automate, zilnic

en: Over 20,000 listed vulnerabilities
ro: Peste 20.000 de vulnerabilități enumerate

en: My Jetpack dashboard
ro: Panou control My Jetpack

en: You are not allowed to activate plugins on this site.
ro: Nu ai voie să activezi module pe acest site.

en: Error activating Jetpack plugin
ro: Eroare la activarea modulului Jetpack

en: Error activating Jetpack module
ro: Eroare la activarea extensiei Jetpack

en: Activation failed. Plugin is not installed
ro: Activarea a eșuat. Modulul nu este instalat

en: Enhance your site with dozens of other features
ro: Îți îmbunătățești site-ul cu alte zeci de funcționalități

en: Get notifications if your site goes offline
ro: Primești notificări dacă site-ul tău este offline

en: Protect your site against bot attacks
ro: Îți protejezi site-ul împotriva atacurilor cu boți

en: Speed up your site with optimized images
ro: Îți accelerezi site-ul cu imagini optimizate

en: Secure and speed up your site for free with Jetpack's powerful WordPress tools.
ro: Îți securizezi și accelerezi gratuit site-ul cu instrumente WordPress puternice, oferite de Jetpack.

en: Basic tools for a successful site
ro: Instrumente de bază pentru un site de succes

en: Infinitely customizable with integrations and extensions
ro: Personalizabil în totalitate, cu integrări și extensii

en: Fully integrated with WordPress & WooCommerce
ro: Integrat în totalitate cu WordPress și WooCommerce

en: Manage billing and create invoices
ro: Administrezi facturarea și emiți facturi

en: Manage unlimited contacts
ro: Administrezi un număr nelimitat de contacte

en: Standalone free plugin for those focused on speed
ro: Modul gratuit și independent pentru cei care se axează pe viteză

en: Enable improvements in one click
ro: Activezi îmbunătățirile cu un singur clic

en: Check your site performance
ro: Verifică cât de performant este site-ul tău

[ctx: Backup Product Feature]
en: One-click restores
ro: Restaurări cu un singur clic

[ctx: Backup Product Feature]
en: 30-day archive & activity log*
ro: Arhivă cu ultimele 30 de zile și jurnal de activități*

[ctx: Backup Product Feature]
en: 10GB of backup storage
ro: Spațiu de stocare pentru copii de siguranță de 10 Go

[ctx: Backup Product Feature]
en: Real-time cloud backups
ro: Copii de siguranță în cloud în timp real

en: Never lose a word, image, page, or time worrying about your site with automated backups & one-click restores.
ro: Cu copiile de siguranță automate și restaurările cu un singur clic, nu pierzi nici măcar un cuvânt, o imagine sau o pagină și nici timp îngrijorându-te în privința site-ului.

[ctx: Anti-Spam Product Feature]
en: Advanced stats
ro: Statistici avansate

[ctx: Anti-Spam Product Feature]
en: Block spam without CAPTCHAs
ro: Blochează spamul fără CAPTCHA

[ctx: Anti-Spam Product Feature]
en: Comment and form spam protection
ro: Protecție împotriva spamului din comentarii și formulare

en: Save time and get better responses by automatically blocking spam from your comments and forms.
ro: Economisești timp și obții răspunsuri mai bune prin blocarea automată a spamului din comentarii și formulare.

en: Unable to fetch the products list from WordPress.com
ro: Nu am putut să aduc lista cu produse din WordPress.com

en: Your site is not connected to Jetpack.
ro: Site-ul tău nu este conectat la Jetpack.

en: The product argument must be a string.
ro: Argumentul produs trebuie să fie un șir de caractere.

en: Production action to execute
ro: Acțiunea de producție de executat

en: Product slug
ro: Descriptor produs

note: translators: %s is a comma-separated list of license keys.
en: The following Jetpack licenses are invalid, already in use, or revoked: %s
ro: Următoarele licențe Jetpack nu sunt valide, sunt deja în utilizare sau revocate: %s

en: Failed to attach your Jetpack license(s). Please try reconnecting Jetpack.
ro: Atașarea licenței (licențelor) Jetpack a eșuat. Te rog încearcă să reconectezi Jetpack.

en: License attach request failed.
ro: Cererea de atașare a licenței a eșuat.

en: Jetpack doesn't have a connected owner.
ro: Jetpack nu are un proprietar conectat.

en: Missing parameter "last_detached_count".
ro: Lipsește parametrul „last_detached_count”.

en: Unable to fetch the requested data.
ro: Nu pot să aduc datele cerute.

en: Could not set this license key. Please try again.
ro: Nu am putut să setez această cheie de licență. Te rog încearcă din nou.

note: translators: %s: The literal parameter name. Should not be translated.
en: %s must be a non-negative integer.
ro: %s trebuie să fie un număr întreg pozitiv.

note: translators: %s: The literal parameter name. Should not be translated.
en: %s must be a string.
ro: %s trebuie să fie un șir.

en: Could not confirm migration.
ro: Nu am putut să confirm migrarea.

en: Could not delete sync error option.
ro: Nu am putut să șterg opțiunea pentru eroare la sincronizare.

en: Could not confirm safe mode.
ro: Nu am putut să confirm modul în siguranță.

note: translators: %s: URL to parse.
en: Cannot parse URL %s
ro: Nu pot să interpretez URL-ul %s

en: Jetpack Safe Mode
ro: Mod în siguranță Jetpack

en: No valid event name or type.
ro: Nu este valid niciun nume sau tip de eveniment.

en: You aren’t authorized to do that.
ro: Nu ești autorizat să faci asta.

en: Invalid blog token
ro: Tokenul pentru blog nu este valid

note: translators: %d is the user ID.
en: Invalid token for user %d
ro: Tokenul pentru utilizatorul %d nu este valid

en: No blog token found
ro: Nu am găsit niciun token pentru blog

note: translators: %1$d is the ID of the requested user. %2$d is the user ID found in the token.
en: Requesting user_id %1$d does not match token user_id %2$d
ro: Cererea user_id %1$d nu se potrivește cu tokenul user_id %2$d

note: translators: %s is the user ID.
en: Token for user %d is malformed
ro: Tokenul pentru utilizatorul %d este deformat

note: translators: %s is the user ID.
en: No token for user %d
ro: Niciun token pentru utilizatorul %d

en: No primary user defined
ro: Nu ai definit niciun utilizator principal

en: No user tokens found
ro: Nu am găsit niciun token de utilizator

en: You need to register your Jetpack before connecting it.
ro: Trebuie să te înregistrezi la Jetpack înainte de a-l conecta.

en: An administrator for this blog must set up the Jetpack connection.
ro: Un administrator de pe acest blog trebuie să configureze conexiunea la Jetpack.

en: Secret mismatch
ro: Secretul nu se potrivește

en: Verification secrets are incomplete
ro: Secretele verificării sunt incomplete

en: Verification secrets are empty
ro: Secretele verificării sunt goale

en: Verification took too long
ro: Verificarea a durat prea mult

en: Verification secrets not found
ro: Nu am găsit secretele verificării

note: translators: "%s" is the name of a paramter. It can be either "secret_1" or "state".
en: The required "%s" parameter is malformed.
ro: Parametrul „%s” cerut este deformat.

note: translators: "%s" is the name of a paramter. It can be either "secret_1" or "state".
en: The required "%s" parameter is missing.
ro: Parametrul „%s” cerut lipsește.

en: Failed to disconnect the site as it appears already disconnected.
ro: Deconectarea site-ului e eșuat, el pare deja deconectat.

en: Site is not connected
ro: Site-ul nu este conectat

en: Invalid user id is provided
ro: Ai furnizat un ID utilizator care nu este valid

en: Invalid user token is provided
ro: Ai furnizat un token invalid pentru utilizator

en: New owner
ro: Proprietar nou

en: Is connection owner
ro: Este proprietarul conexiunii

en: New user token
ro: Token nou pentru utilizator

en: Indicates from what plugin the request is coming from
ro: Indică modulul de la care vine cererea

en: URI of the admin page where the user should be redirected after connection flow
ro: URI-ul paginii de administrare unde utilizatorul ar trebui să fie redirecționat după fluxul de conexiune

en: Indicates where the registration action was triggered for tracking/segmentation purposes
ro: Indică unde a fost declanșată acțiunea de înregistrare în scopul de urmărire/fragmentare

en: The isActive argument should be set to false.
ro: Argumentul isActive trebuie setat la „false”.

en: Set to false will trigger the site to disconnect.
ro: Dacă setezi la „false” se va declanșa deconectarea site-ului.

en: You do not have the correct user permissions to perform this action.
    			Please contact your site admin if you think this is a mistake.
ro: Nu ai permisiunile corecte de utilizator pentru a efectua această acțiune.
    &rarr;	&rarr;	&rarr;	Te rog contactează administratorul site-ului tău dacă crezi că aceasta este o greșeală.

en: The request is not signed correctly.
ro: Cererea nu este semnată corect.

en: This request method does not support body parameters.
ro: Această metodă de solicitare nu suportă parametri de corp.

en: This request method is not supported.
ro: Această metodă de solicitare nu este acceptată.

en: The request method is missing.
ro: Lipsește metoda de solicitare.

en: You cannot call this method until Jetpack Config is configured
ro: Nu poți să apelezi această metodă până când nu este configurat fișierul Jetpack Config

note: translators: Error description string.
en: Error Details: %s
ro: Detalii eroare: %s

en: The Client ID/WP.com Blog ID of this site
ro: ID client/ID blog WP.com pentru acest site

en: Jetpack Plugin Version
ro: Versiunea modulului Jetpack

en: The number of sites of the connected WP.com user
ro: Numărul de site-uri ale utilizatorului WordPress.com conectat

en: The WP.com user email of the connected user
ro: Emailul utilizatorului WordPress.com pentru utilizatorul conectat

en: The WP.com username of the connected user
ro: Numele de utilizator WordPress.com pentru utilizatorul conectat

en: The WP.com user ID of the connected user
ro: ID-ul utilizatorului WordPress.com pentru utilizatorul conectat

note: translators: %1$s is a domain name.
en: Domain `%1$s` just failed is_usable_domain check as it is a subdomain of WordPress.com.
ro: Domeniul „%1$s” tocmai a eșuat la verificarea is_usable_domain deoarece este un subdomeniu al WordPress.com.

note: translators: %1$s is a domain name.
en: Domain `%1$s` just failed is_usable_domain check as it uses an invalid top level domain.
ro: Domeniul „%1$s” tocmai a eșuat la verificarea is_usable_domain deoarece folosește un domeniu de nivel superior nevalid.

note: translators: %1$s is a domain name.
en: Domain `%1$s` just failed is_usable_domain check as it is in the forbidden array.
ro: Domeniul „%1$s” tocmai a eșuat la verificarea is_usable_domain deoarece este în tabloul interzis.

note: translators: %1$s is a domain name.
en: Domain `%1$s` just failed is_usable_domain check as it is empty.
ro: Domeniul „%1$s” tocmai a eșuat la verificarea is_usable_domain deoarece este gol.

en: Invalid Registration State
ro: Starea înregistrării nu este validă

note: translators: %s is an error message string
en: Error Details: Jetpack ID begins with a numeral. Do not publicly post this error message! %s
ro: Detalii eroare: ID-ul Jetpack începe cu o cifră. Nu face public acest mesaj de eroare! %s

note: translators: %s is an error message string
en: Error Details: Jetpack ID is not a scalar. Do not publicly post this error message! %s
ro: Detalii eroare: ID-ul Jetpack nu este o mărime scalară. Nu publica acest mesaj de eroare pentru public! %s

note: translators: %s is an error message string
en: Error Details: Jetpack ID is empty. Do not publicly post this error message! %s
ro: Detalii eroare: ID-ul Jetpack este gol. Nu face public acest mesaj de eroare! %s

en: PHP's XML extension is not available. Jetpack requires the XML extension to communicate with WordPress.com. Please contact your hosting provider to enable PHP's XML extension.
ro: Extensia XML pentru PHP nu este disponibilă. Pentru a comunica cu WordPress.com, Jetpack are nevoie de extensia XML. Te rog contactează serviciul tău de găzduire pentru a activa extensia XML pentru PHP.

en: Jetpack experienced an issue trying to save options (cannot_save_secrets). We suggest that you contact your hosting provider, and ask them for help checking that the options table is writable on your site.
ro: Jetpack a întâmpinat o problemă la încercarea de salvare a opțiunilor (cannot_save_secrets). Îți sugerăm să contactezi serviciul tău de găzduire și să ceri ajutor pentru a verifica dacă tabelul cu opțiuni poate fi scris pe site-ul tău.

en: Could not confirm new owner.
ro: Nu am putut să confirm noul proprietar.

en: New owner is not connected
ro: Noul proprietar nu este conectat

en: New owner is same as existing owner
ro: Noul proprietar este identic cu proprietarul existent

en: New owner is not admin
ro: Noul proprietar nu este administrator

note: translators: %s is the full datetime of the last heart beat e.g. 2020-01-01 12:21:23
en: Last heartbeat sent at: %s
ro: Ultimul puls a fost trimis pe: %s

note: translators: %s is a command like "prompt"
en: %s is not a valid command.
ro: %s nu este o comandă validă.

en: Your connection with WordPress.com seems to be broken. If you're experiencing issues, please try reconnecting.
ro: Conexiunea ta cu WordPress.com pare a fi întreruptă. Dacă întâmpini probleme, te rog încearcă reconectarea.

en: The required "local_user" parameter is missing.
ro: Parametrul „local_user” cerut lipsește.

en: Failed to fetch user token from WordPress.com.
ro: Aducerea tokenului utilizatorului din WordPress.com a eșuat.

en: A non-empty nonce must be supplied.
ro: Trebuie furnizat un nunic care nu este gol.

en: Valid user is required.
ro: Este obligatoriu un utilizator valid.

en: Jetpack is already connected.
ro: Jetpack este deja conectat.

en: Blog is already registered
ro: Blogul este deja înregistrat

en: There was an unspecified error registering the site
ro: A apărut o eroare nespecificată la înregistrarea site-ului

en: There was an issue validating this request.
ro: A fost o problemă la validarea acestei cereri.

en: The required "nonce" parameter is missing.
ro: Parametrul „nunic” cerut lipsește.

en: Valid user is required
ro: Este obligatoriu un utilizator valid

en: User not found.
ro: Nu am găsit utilizatorul.

en: Invalid user identifier.
ro: Identificatorul pentru utilizator nu este valid.

note: translators: %1$s is a PHP class name.
en: Unable to load class %1$s. Please add the package that contains it using composer and make sure you are requiring the Jetpack autoloader
ro: Nu pot încărca clasa %1$s. Te rog adaugă pachetul care o conține folosind compozitorul și asigură-te că ceri încărcătorul automat Jetpack

note: translators: 1: wp_default_scripts. 2: Name of the domain being aliased.
en: Textdomain aliases should be registered before the %1$s hook. This notice was triggered by the %2$s domain.
ro: Un alias pentru domeniu-text trebuie înregistrat înainte de cârligul %1$s. Această notificare a fost declanșată de domeniul %2$s.

note: translators: %s is the script handle.
en: Script "%s" depends on wp-i18n but does not specify "textdomain"
ro: Scriptul „%s” depinde de wp-i18n dar nu specifică „textdomain”

en: Dashboard
ro: Panou control

note: translators: Placeholder is a link to a support document.
en: Your installation of Jetpack Protect is incomplete. If you installed Jetpack Protect from GitHub, please refer to <a href="%1$s" target="_blank" rel="noopener noreferrer">this document</a> to set up your development environment. Jetpack Protect must have Composer dependencies installed and built via the build command.
ro: Instalarea ta Protecție Jetpack este incompletă. Dacă ai instalat Protecție Jetpack de la GitHub, consultă <a href="%1$s" target="_blank" rel="noopener noreferrer">acest document</a> pentru a configura mediul de dezvoltare. Protecție Jetpack trebuie să aibă instalate dependențe în Composer care sunt construite prin comanda build.

en: Error loading autoloader file for Jetpack Protect plugin
ro: Eroare la încărcarea fișierului încărcare automată pentru modulul Protecție Jetpack

note: Description of the plugin
en: Security tools that keep your site safe and sound, from posts to plugins.
ro: Instrumente de securitate care îți mențin site-ul în siguranță, de la articole la module.
