Plugins - Code Snippets - Stable (latest release) - en to ro translation catalogue (347 entries)

en:  (Current)
ro:  (actuală)

en:  for &ldquo;%1$s&rdquo; on line %2$d
ro:  pentru „%1$s” pe linia %2$d

en:  for &ldquo;%s&rdquo;
ro:  pentru &bdquo;%s&rdquo;

en:  in tag &ldquo;%s&rdquo;
ro:  în tagul „%s”

en: %1$s is currently inactive. You can <a href="%2$s">edit this snippet</a> to activate it and make it visible. This message will not appear in the published post.
ro: În prezent, %1$s este inactiv. Poți să <a href="%2$s">editezi acest fragment</a> pentru a-l activa și face vizibil. Acest mesaj nu va apărea în articolul publicat.

en: %s [CLONE]
ro: %s [CLONĂ]

en: %s ago
ro: acum %s

en: %s item | %s items
ro[0]: %s element
ro[1]: %s elemente
ro[2]: %s de elemente

en: 'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
ro: „Anulează” pentru a opri, „OK” pentru a șterge.

en: (Note: codevault name is case and spelling sensitive and only public snippets will be shown)
ro: (Notă: numele seifului de coduri este sensibil la majuscule și ortografie și vor fi arătate numai fragmentele publice)

en: AI Verified
ro: Verificat de AI

en: About Plugin
ro: Despre modul

en: Activate
ro: Activează

en: Activate by Default
ro: Activează ca implicit

en: Active <span class="count">(%s)</span> | Active <span class="count">(%s)</span>
ro[0]: Activ <span class="count">(%s)</span>
ro[1]: Active <span class="count">(%s)</span>
ro[2]: Active <span class="count">(%s)</span>

en: Active Snippets
ro: Fragmente active

en: Adding Snippets
ro: Adaugă fragmente

en: Admin function
ro: Funcție pentru administrare

en: Admin styles
ro: Stiluri de administrare

en: Administration area stylesheet
ro: Foaie de stiluri pentru zona de administrare

en: Alignment
ro: Aliniere

en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
ro[0]: Total <span class="count">(%s)</span>
ro[1]: Total <span class="count">(%s)</span>
ro[2]: Total <span class="count">(%s)</span>

en: All Snippets
ro: Toate fragmentele

en: All settings have been reset to their defaults.
ro: Toate setările au fost resetate la valorile lor implicite.

en: Allow folding functions or other blocks into a single line.
ro: Permite plierea funcțiilor sau a altor blocuri pe o singură linie.

en: Allows smiley conversion in obscure places.
ro: Permite conversia emoticoanelor în locuri obscure.

en: Already on the specified version.
ro: Versiunea specificată este folosită acum.

en: An easy, clean and simple way to run code snippets on your site. No need to edit to your theme's functions.php file again!
ro: O modalitate ușoară, curată și simplă de a rula fragmente de cod pe site-ul tău. Nu trebuie să editezi din nou fișierul functions.php al temei!

en: An error occurred while switching versions. Please try again.
ro: A apărut o eroare în timpul comutării versiunilor. Te rog să încerci din nou.

en: An error occurred.
ro: A apărut o eroare.

en: Another version of Code Snippets appears to be installed. Deactivating this version.
ro: Se pare că este instalată o altă versiune a Code Snippets. Dezactivez această versiune.

en: Apply formatting
ro: Aplică formatarea

en: Auto Close Brackets
ro: Paranteze de închidere automate

en: Auto-close brackets and quotes when typed.
ro: Închide automat parantezele și ghilimelele la tastare.

en: Available versions updated successfully.
ro: Am actualizat cu succes versiunile disponibile.

en: Be sure to check your snippets for errors before you activate them, as a faulty snippet could bring your whole blog down. If your site starts doing strange things, deactivate all your snippets and activate them one at a time.
ro: Asigură-te că verifici fragmentele pentru erori înainte de a le activa, deoarece un fragment defectuos ți-ar putea distruge tot blogul. Dacă site-ul tău începe să funcționeze ciudat, dezactivează toate fragmentele și activează-le pe rând.

en: Bug fixes
ro: Corecții de erori

en: Bundles
ro: Pachete

en: Cannot redeclare %s.
ro: Nu pot redeclara %s.

en: Cannot redeclare class %s.
ro: Nu poate redeclara clasa %s .

en: Cannot redeclare function %s.
ro: Nu pot redeclare funcția %s.

en: Cannot redeclare interface %s.
ro: Nu pot redeclara interfața %s.

en: Cannot update a snippet without a valid ID.
ro: Nu pot să actualizez un fragment fără un ID valid.

en: Center
ro: Centru

en: Change plugin settings
ro: Modifică setările modulului

en: Clear Filters
ro: Șterge filtrele

en: Clear List
ro: Golește lista

en: Clone
ro: Clonează

en: Cloud Search
ro: Căutare în cloud

en: Code Editor
ro: Editor de cod

en: Code Folding
ro: Pliere cod

en: Code Snippet Source
ro: Sursă fragment de cod

en: Code Snippets
ro: Fragmente de cod

en: Code Snippets Logo
ro: Logo Code Snippets

en: Code Snippets requires PHP %s or later.
ro: Code Snippets are nevoie de PHP %s sau de o versiune ulterioară.

en: Codevault
ro: Seif de coduri

en: Codevault:
ro: Seif de coduri:

en: Community
ro: Comunitate

en: Complete Uninstall
ro: Finalizează dezinstalarea

en: Content
ro: Conținut

en: Content (Mixed)
ro: Conținut (mixt)

en: Content Snippet
ro: Fragment pentru conținut

en: Content snippets are bits of reusable PHP and HTML content that can be inserted into posts and pages.
ro: Fragmentele pentru conținut sunt părți de conținut PHP și HTML reutilizabile care pot fi inserate în articole și pagini.

en: Context in which the snippet is executable.
ro: Contextul în care fragmentul este executabil.

en: Core
ro: Nucleu

en: Could not activate snippet.
ro: Nu am putut să activez fragmentul.

en: Could not activate snippet: code did not pass validation.
ro: Nu am putut să activez fragmentul: codul nu a trecut de validare.

en: Could not load snippet with an invalid ID: %d.
ro: Nu am putut încărca fragmentul cu un ID invalid: %d.

en: Could not locate snippet with ID %d.
ro: Nu am putut să localizez fragmentul cu ID-ul %d.

en: Create New Snippet
ro: Creează fragment nou

en: Current Version:
ro: Versiune actuală:

en: Current page
ro: Pagina curentă

en: Current year
ro: Anul curent

en: Database Table Upgrade
ro: Actualizare tabele în baza de date

en: Date and time when the snippet was last modified, in ISO format.
ro: Data și ora la care fragmentul a fost modificat ultima dată, în format ISO.

en: Deactivate
ro: Dezactivează

en: Debug
ro: Depanare

en: Default
ro: Implicit

en: Default way to order snippets on the All Snippets admin menu.
ro: Modul implicit de a ordona fragmente în meniul de administrare Toate fragmentele.

en: Description
ro: Descriere

en: Description Editor Height
ro: Înălțime Editor de descrieri

en: Descriptive text associated with snippet.
ro: Text descriptiv asociat cu fragmentul.

en: Descriptive title for the snippet.
ro: Titlu descriptiv pentru fragment.

en: Disable Syntax Highlighter
ro: Dezactivează evidențierea sintaxei

en: Disable admin bar
ro: Dezactivează bara de administrare

en: Disable syntax highlighting when displaying snippet code on the front-end.
ro: Dezactivează evidențierea sintaxei la afișarea fragmentului de cod în partea din față a site-ului.

en: Dismiss
ro: Închide

en: Docs and Support
ro: Documente și suport

en: Download
ro: Descarcă

en: Edit
ro: Editează

en: Edit Snippet
ro: Editează fragmentul

en: Editor Preview
ro: Previzualizare editor

en: Enable Snippet Descriptions
ro: Activează descrieri pentru fragmente

en: Enable Snippet Tags
ro: Activează etichete pentru fragmente

en: Enable file-based execution
ro: Activează execuția bazată pe fișiere

en: Enable shortcodes
ro: Activează scurt-codurile

en: Executable snippet code.
ro: Fragment de cod executabil.

en: Export
ro: Exportă

en: Export Code
ro: Exportă codul

en: Exporting
ro: Fac exportul

en: FAQ
ro: Întrebări frecvente

en: Failed to switch versions. Please try again.
ro: Comutarea versiunilor eșuat. Te rog să reîncerci.

en: Feature image
ro: Imagine reprezentativă

en: Filter
ro: Filtrează

en: Find more about Pro (opens in external tab)
ro: Află mai multe despre versiunea Pro (se deschide într-o filă externă)

en: Find out how to get support with Code Snippets
ro: Află cum să beneficiezi de suport pentru Code Snippets

en: First page
ro: Prima pagină

en: Font Size
ro: Dimensiune font

en: Footer content
ro: Conținut subsol

en: For more information:
ro: Pentru mai multe informații:

en: Front-end function
ro: Funcție în partea din față

en: Front-end styles
ro: Stiluri în partea din față

en: Function snippets are run on your site as if there were in a plugin or theme functions.php file.
ro: Fragmentele pentru funcții sunt rulate pe site-ul tău ca și cum ar fi un fișier functions.php pentru module sau teme.

en: Functions
ro: Funcții

en: Functions (PHP)
ro: Funcții (PHP)

en: General
ro: Generale

en: Global function
ro: Funcție globală

en: Go to Partner
ro: Mergi la partener

en: Head content
ro: Conținut antet

en: Height
ro: Înălțime

en: Help
ro: Ajutor

en: Helpful articles
ro: Articole utile

en: Here you can add a new snippet, or edit an existing one.
ro: Aici poți să adaugi un fragment nou sau să editezi unul existent.

en: Highlight Active Line
ro: Evidențiază linia activă

en: Highlight Lines
ro: Evidențiază liniile

en: Highlight Selection Matches
ro: Evidențiază potrivirile pentru selecție

en: Highlight all instances of a currently selected word.
ro: Evidențiază toate instanțele pentru un cuvânt selectat în prezent.

en: Highlight the line that is currently being edited.
ro: Evidențiază linia care este editată în prezent.

en: If a network snippet, whether can be activated on discrete sites instead of network-wide.
ro: Dacă un fragment la nivel de rețea poate fi activat pe site-uri individuale în loc de întreaga rețea.

en: If something goes wrong with a snippet, and you can't use WordPress, you can cause all snippets to stop executing by turning on <strong>safe mode</strong>.
ro: Dacă ceva nu merge bine cu un fragment și nu poți să folosești WordPress, poți să oprești execuția tuturor fragmentelor activând <strong>Mod de siguranță</strong>.

en: Import Snippets
ro: Importă fragmente

en: Import snippets from a code snippets export file
ro: Importă fragmentelor dintr-un fișier de export cu fragmente de cod

en: Imported snippets will be added to the database along with your existing snippets. Regardless of whether the snippets were active on the previous site, imported snippets are always inactive until activated using the <a href="%s">Manage Snippets</a> page.
ro: Fragmentele importate vor fi adăugate în baza de date împreună cu fragmentele existente. Indiferent dacă fragmentele au fost active pe site-ul anterior, fragmentele importate sunt întotdeauna inactive până când sunt activate utilizând pagina <a href="%s">Gestionare fragmente</a> .

en: Importing
ro: Fac importul

en: Improvements
ro: Îmbunătățiri

en: Inactive <span class="count">(%s)</span> | Inactive <span class="count">(%s)</span>
ro[0]: Inactiv <span class="count">(%s)</span>
ro[1]: Inactive <span class="count">(%s)</span>
ro[2]: Inactive <span class="count">(%s)</span>

en: Indent Unit
ro: Unitate indentare

en: Indent With Tabs
ro: Indentare cu tabulatori

en: Insert Content Snippet
ro: Inseră fragment pentru conținut

en: Insert Snippet Source
ro: Inseră sursă fragment

en: Invalid action.
ro: Acțiunea nu este validă.

en: Invalid version specified.
ro: Ai specificat o versiune nevalidă.

en: It looks like you don't have any snippets of this type.
ro: Se pare că nu ai niciun fragment de acest tip.

en: It looks like you don't have any snippets.
ro: Se pare că nu ai niciun fragment.

en: JavaScript loaded in the site &amp;lt;head&amp;gt; section
ro: JavaScript încărcat în secțiunea &amp;lt;head&amp;gt; a site-ului

en: JavaScript loaded just before the closing &amp;lt;/body&amp;gt; tag
ro: JavaScript încărcat chiar înainte de tagul de închidere &amp;lt;/body&amp;gt;

en: Join our community on Facebook
ro: Alătură-te comunității noastre pe Facebook

en: Justified
ro: Justificat

en: Keymap
ro: Hartă taste

en: Last Updated:
ro: Ultima actualizare:

en: Last modified %s
ro: Ultima modificare pe %s

en: Last page
ro: Ultima pagină

en: Latest changes
ro: Ultimele modificări

en: Latest news
ro: Ultimele știri

en: Latest news image
ro: Imagine pentru Ultimele știri

en: Learn more about Code Snippets Cloud &rarr;
ro: Învață mai multe despre Code Snippets Cloud &rarr;

en: Learn more about content snippets &rarr;
ro: Învață mai multe despre fragmentele pentru conținut &rarr;

en: Learn more about function snippets &rarr;
ro: Învață mai multe despre fragmentele pentru funcții &rarr;

en: Learn more about javascript snippets &rarr;
ro: Învață mai multe despre fragmentele pentru JavaScript &rarr;

en: Learn more about style snippets &rarr;
ro: Învață mai multe despre fragmentele pentru stil &rarr;

en: Learn more.
ro: Învață mai multe.

en: Left
ro: Stânga

en: Line Numbers
ro: Numere de linie

en: List of tag categories the snippet belongs to.
ro: Listă cu categorii de etichete cărora le aparține fragmentul.

en: Loading edit page…
ro: Încarc pagina de editare...

en: Make the 'Save and Activate' button the default action when saving a snippet.
ro: Setează butonul „Salvează și activează” ca acțiune implicită la salvarea unui fragment.

en: Make upload filenames lowercase
ro: Scrie cu minuscule numele fișierelor încărcate

en: Makes sure that image and file uploads have lowercase filenames.
ro: Se asigură că încărcările de imagini și fișiere au nume de fișiere cu litere mici.

en: Manage your existing snippets
ro: Administrează-ți fragmentele existente

en: Minify Snippet Output
ro: Minifică ieșirile fragmentelor

en: Minify snippet output by removing whitespace and optimizing code to reduce load times.
ro: Minifică ieșirile fragmentelor prin înlăturarea spațiilor goale și optimizarea codului pentru a reduce timpii de încărcare.

en: Modified
ro: Modificată

en: Modified (latest first)
ro: Modificate (cel mai recente primele)

en: Modified (oldest first)
ro: Modificate (cele mai vechi primele)

en: Name
ro: Nume

en: Name (A-Z)
ro: Nume (A - Z)

en: Name (Z-A)
ro: Nume (Z - A)

en: Name of codevault
ro: Nume pentru seif de coduri

en: Network Activate
ro: Activează în rețea

en: Network Active
ro: Activ în rețea

en: Network Deactivate
ro: Dezactivează în rețea

en: Network Only
ro: Numai pentru rețea

en: New features
ro: Funcționalități noi

en: Next page
ro: Pagina următoare

en: No snippets or codevault could be found with that search term. Please try again.
ro: Nu am găsit niciun fragment sau seif de coduri cu acest termen de căutare. Te rog să încerci din nou.

en: No snippets were found matching the current search query. Please enter a new query or use the "Clear Filters" button above.
ro: Nu am găsit niciun fragment care să se potrivească cu interogarea curentă de căutare. Te rog să introduci o interogare nouă sau folosește butonul „Șterge filtrele” de mai sus.

en: No target version specified.
ro: Nu ai specificat nicio versiune țintă.

en: Notice
ro: Notificare

en: Off
ro: Oprit

en: On
ro: Pornit

en: Other
ro: Altele

en: Overview
ro: Prezentare generală

en: Parse error: syntax error, unexpected end of snippet.
ro: Eroare de analiză: eroare de sintaxă, sfârșit neașteptat al fragmentului.

en: Partner image
ro: Imagine partener

en: Partners and apps
ro: Parteneri și aplicații

en: Perhaps you would like to add a new one?
ro: Poate vrei să adaugi unul nou?

en: Please <a href="%s">upgrade your server to the latest version of PHP</a> to continue using Code Snippets.
ro: Pentru a folosi în continuare Code Snippets, te rog să <a href="%s">actualizezi serverul la ultima versiune de PHP</a>.

en: Please enter a term to start searching code snippets in the cloud.
ro: Te rog să introduci un termen pentru a începe căutarea fragmentelor de cod în cloud.

en: Please select a different version to switch to.
ro: Te rog să selectezi o altă versiune la care să comuți.

en: Plugin Website
ro: Site web modul

en: Preview
ro: Previzualizează

en: Preview this snippet
ro: Previzualizează acest fragment

en: Previous page
ro: Pagina anterioară

en: Priority
ro: Prioritate

en: Private
ro: Privat

en: Pro Verified
ro: Verificat de Pro

en: Processing Options
ro: Opțiuni pentru procesare

en: Processing version switch. Please wait...
ro: Procesez comutarea versiunii. Te rog să aștepți...

en: Read more
ro: Citește mai mult

en: Read the full changelog
ro: Citește întregul istoric al modificărilor

en: Recently Active <span class="count">(%s)</span> | Recently Active <span class="count">(%s)</span>
ro[0]: Recent activat <span class="count">(%s)</span>
ro[1]: Recent activate <span class="count">(%s)</span>
ro[2]: Recent activate <span class="count">(%s)</span>

en: Refresh Available Versions
ro: Reîmprospătează versiunile disponibile

en: Refreshed!
ro: Am reîmprospătat!

en: Refreshing...
ro: Reîmprospătez...

en: Relative priority in which the snippet is executed.
ro: Prioritatea relativă în care este executat fragmentul.

en: Reset Caches
ro: Resetează cache-ul

en: Reset to Default
ro: Resetează la valorile implicite

en: Resources and <span>What's New</span>
ro: Resurse și <span>Ce este nou</span>

en: Right
ro: Dreapta

en: Run Once
ro: Rulează o dată

en: Run PHP code
ro: Rulează codul PHP

en: Safe Mode
ro: Mod în siguranță

en: Script snippets are loaded on the site front-end in a JavaScript file, either in the head or body sections.
ro: Fragmentele de script sunt încărcate în partea din față a site-ului într-un fișier JavaScript, în secțiunile head sau body.

en: Scripts
ro: Scripturi

en: Scripts (JS)
ro: Scripturi (JS)

en: Search Cloud
ro: Caută în cloud

en: Search Snippets
ro: Caută fragmente

en: Search by keyword(s)
ro: Caută după cuvânt (cuvinte) cheie

en: Search cloud snippets
ro: Caută fragmente în cloud

en: Search results
ro: Rezultate de căutare

en: Security check failed.
ro: Verificarea de securitate a eșuat.

en: See all your public and private snippets that are stored in your Code Snippet Cloud codevault.
ro: Vezi toate fragmentele publice și private care sunt stocate în seiful de coduri Code Snippet Cloud.

en: Select a snippet to display
ro: Selectează un fragment de afișat

en: Select a snippet to show
ro: Selectează un fragment de arătat

en: Select a version...
ro: Selectează o versiune...

en: Selected snippets <strong>activated</strong>.
ro: Fragmentele selectate au fost <strong>activate</strong>.

en: Selected snippets <strong>cloned</strong>.
ro: Fragmente selectate <strong>clonate</strong>.

en: Selected snippets <strong>deactivated</strong>.
ro: Fragmentele selectate au fost <strong>dezactivate</strong>.

en: Selected snippets <strong>restored</strong>.
ro: <strong>Am restaurat</strong> fragmentele selectate.

en: Settings
ro: Setări

en: Settings saved.
ro: Am salvat setările.

en: Shortcode for inserting the current year into a post or page..
ro: Scurtcod pentru inserarea anului curent într-un articol sau pagină.

en: Show all tags
ro: Arată toate etichetele

en: Show line numbers
ro: Afișează numărul de linii

en: Show line numbers to the left of the editor.
ro: Arată numerele liniilor în partea stângă a editorului.

en: Show snippet descriptions on admin pages.
ro: Arată descrierile fragmentelor în paginile de administrare.

en: Show snippet tags on admin pages.
ro: Arată etichetele fragmentelor în paginile de administrare.

en: Single-use function
ro: Funcție cu o singură utilizare

en: Site front-end stylesheet
ro: Foaie de stiluri în partea din față a site-ului

en: Snippet
ro: Fragment

en: Snippet <strong>activated</strong>.
ro: Fragment <strong>activat</strong>.

en: Snippet <strong>cloned</strong>.
ro: Fragment <strong>clonat</strong>.

en: Snippet <strong>deactivated</strong>.
ro: Fragment <strong>dezactivat</strong>.

en: Snippet <strong>executed</strong>.
ro: Fragment <strong>executat</strong>.

en: Snippet <strong>restored</strong>.
ro: <strong>Am restaurat</strong> fragmentul.

en: Snippet Code:
ro: Fragment de cod:

en: Snippet Source Code
ro: Cod sursă fragment

en: Snippet activation status.
ro: Stare activare fragment.

en: Snippet has been tested by our AI bot.
ro: Fragmentul a fost testat de botul nostru AI.

en: Snippet has not undergone any review yet.
ro: Fragmentul nu are nicio revizie până acum.

en: Snippet has passed basic review.
ro: Fragmentul a trecut revizia de bază.

en: Snippets
ro: Fragmente

en: Snippets &raquo; Settings
ro: Fragmente &raquo; Setări

en: Snippets List Order
ro: Ordinea listei de fragmente

en: Snippets Settings
ro: Setări fragmente

en: Snippets are similar to plugins - they both extend and expand the functionality of WordPress. Snippets are more light-weight, just a few lines of code, and do not put as much load on your server.
ro: Fragmentele sunt similare cu modulele - ambele extind și îmbunătățesc funcționalitatea WordPress. Fragmentele au mai puțin cod (numai câteva linii de cod) și nu solicită atât de mult serverul.

en: Snippets per page
ro: Fragmente per pagină

en: Snippets will be executed directly from files instead of the database.
ro: Fragmentele vor fi executate direct din fișiere, nu din baza de date.

en: Style snippets are written in CSS and loaded in the admin area or on the site front-end, just like the theme style.css.
ro: Fragmentele de stil sunt scrise în CSS și încărcate în zona de administrare sau în partea din față a site-ului, la fel ca style.css pentru temă.

en: Styles
ro: Stiluri

en: Styles (CSS)
ro: Stiluri (CSS)

en: Sublime Text
ro: Text sublim

en: Success
ro: Succes

en: Successfully imported %d snippet. | Successfully imported %d snippets.
ro[0]: Am importat cu succes un fragment.
ro[1]: Am importat cu succes %d fragmente.
ro[2]: Am importat cu succes %d de fragmente.

en: Successfully performed database table upgrade.
ro: Am executat cu succes actualizarea tabelelor din baza de date.

en: Successfully reset snippets caches.
ro: Am resetat cu succes cache-ul pentru fragmente.

en: Successfully switched to version %s. Please refresh the page to see changes.
ro: Am comutat cu succes la versiunea %s. Reîmprospătează pagina ca să vezi modificările.

en: Support
ro: Suport

en: Support Forum
ro: Forum pentru suport

en: Switch Version
ro: Comută versiunea

en: Switch to Version:
ro: Comută la versiunea:

en: Switching...
ro: Fac comutarea...

en: Synced cloud data has been <strong>successfully</strong> refreshed.
ro: Datele sincronizate în cloud au fost reîmprospătate <strong>cu succes</strong>.

en: Tab Size
ro: Dimensiune tabulator

en: Tags
ro: Etichete

en: Take the survey now
ro: Participă la sondaj acum

en: Text Color
ro: Culoare text

en: Thank you for testing this <span class="highlight-yellow">beta version of Code Snippets</span>. We would love to hear your thoughts.
ro: Îți mulțumim că testezi această <span class="highlight-yellow">versiune Beta pentru Code Snippets</span>. Ne-ar plăcea să auzim părerile tale.

en: Thanks
ro: Mulțumesc

en: The number of spaces to indent a block.
ro: Număr de spații pentru indentarea unui bloc.

en: The set of keyboard shortcuts to use in the code editor.
ro: Setul de scurtături tastatură de utilizat în editorul de coduri.

en: The snippet could not be created.
ro: Fragmentul nu a putut fi creat.

en: The snippet could not be deactivated.
ro: Fragmentul nu a putut fi dezactivat.

en: The snippet could not be deleted.
ro: Fragmentul nu a putut fi șters.

en: The snippet could not be found.
ro: Fragmentul nu a putut fi găsit.

en: The snippet could not be updated.
ro: Fragmentul nu a putut fi actualizat.

en: The width of a tab character.
ro: Lățimea unui caracter tabulator.

en: Theme
ro: Temă

en: This is a sample snippet. Feel free to use it, edit it, or remove it.
ro: Acesta este un exemplu de fragment. Poți să-l folosești, să-l editezi sau să-l înlături.

en: Turns off the WordPress admin bar for everyone except administrators.
ro: Dezactivează bara de administrare WordPress pentru toată lumea, cu excepția administratorilor.

en: Type
ro: Tip

en: Unique identifier for the snippet.
ro: Identificator unic pentru fragment.

en: Unverified
ro: Neverificat

en: Update Available
ro: Este disponibilă o actualizare

en: Updated
ro: Actualizat

en: Upgrade Database Table
ro: Actualizează tabelele din baza de date

en: Upgrade to Code Snippets Pro
ro: Actualizează la Code Snippets Pro

en: Upgrade to Pro
ro: Actualizează la Pro

en: Use the search bar below to search cloud snippets by entering either the name of a codevault or keywords.
ro: Folosește bara de căutare de mai jos pentru a căuta fragmente în cloud fie prin introducerea numelui pentru un seif de coduri, fie cu cuvinte cheie.

en: Use this button to manually clear snippets caches.
ro: Folosește acest buton pentru a șterge manual cache-ul pentru fragmente.

en: Use this button to manually upgrade the Code Snippets database table. This action will only affect the snippets table and should be used only when necessary.
ro: Folosește acest buton pentru a actualiza manual tabelele din baza de date Code Snippets. Această acțiune va afecta numai tabelul cu fragmente de cod și ar trebui folosită numai dacă este necesară.

en: Version
ro: Versiune

en: Version Change
ro: Schimbare versiune

en: Version switch in progress. Please wait...
ro: Comutarea versiunii este în desfășurare. Te rog să aștepți...

en: View
ro: Vezi

en: View Full Script
ro: Vezi scriptul întreg

en: View Full Stylesheet
ro: Vezi foaia de stiluri întreagă

en: Warning:
ro: Avertizare:

en: Welcome to Code Snippets
ro: Bine ai venit la Code Snippets

en: When the plugin is deleted from the Plugins menu, also delete all snippets and plugin settings.
ro: Când modulul este șters din meniul Module, sunt șterse și toate fragmentele și setările modulului.

en: Whether the snippet is network-wide instead of site-wide.
ro: Dacă fragmentul este la nivel de rețea în loc de nivel de site.

en: Y/m/d
ro: d.m.Y

en: You are about to permanently delete the selected item.
ro: Ești pe cale să ștergi definitiv elementul selectat.

en: You are not authorized to access this page.
ro: Nu ești autorizat să accesezi această pagină.

en: You can load your snippets from a code snippets export file using this page.
ro: Poți să încarci fragmentele dintr-un fișier de export cu fragmente de cod folosind această pagină.

en: You can now safely remove the free version of Code Snippets
ro: Acum poți să înlături în siguranță versiunea gratuită Code Snippets

en: You can save your snippets to a code snippets export file using the <a href="%s">Manage Snippets</a> page.
ro: Poți să salvezi fragmentele într-un fișier de export cu fragmente de cod folosind pagina <a href="%s">Administrează fragmentele</a>.

en: You do not have permission to manage options.
ro: Nu ai permisiunea să administrezi opțiunile.

en: You do not have permission to update plugins.
ro: Nu ai permisiunea să actualizezi module.

en: You need to fill out the name and code fields for your snippet to be added. While the description field will add more information about how your snippet works, what is does and where you found it, it is completely optional.
ro: Pentru ca fragmentul să fie adăugat, trebuie să completezi câmpurile nume și cod. Câmpul descriere va adaugă mai multe informații despre cum funcționează fragmentul, ce face și unde l-ai găsit, fiind în totalitate opțional.

[ctx: date and time format]
en: %1$s at %2$s
ro: %1$s la %2$s

en: e.g. Remove unused javascript…
ro: De exemplu, înlătură JavaScript neutilizat...

[ctx: menu label]
en: Add New
ro: Adaugă nou

[ctx: menu label]
en: All Snippets
ro: Toate fragmentele

[ctx: menu label]
en: Edit Snippet
ro: Editează fragmentul

[ctx: menu label]
en: Settings
ro: Setări

[ctx: menu label]
en: What's New
ro: Ce este nou

[ctx: paging]
en: %1$s of %2$s
ro: %1$s din %2$s

[ctx: snippet]
en: Add New
ro: Adaugă fragment nou

[ctx: snippets]
en: Import
ro: Importă

[ctx: snippets]
en: Manage
ro: Administrează

[ctx: snippets]
en: Settings
ro: Setări

[ctx: tools submenu label]
en: Snippets
ro: Fragmente

[ctx: top-level menu label]
en: Go Pro
ro: Ia versiunea Pro

[ctx: top-level menu label]
en: Snippets
ro: Fragmente

[ctx: unit]
en: rows
ro: rânduri

[ctx: unit]
en: spaces
ro: spații
